Про хід виконання рішення 13 сесії районної ради 5 скликання від 15 квітня 2008 року «Про районну програму реформування і розвитку житлово-комунального господарства району на 2008-2012 роки» (зі змінами) інформувала заступник голови РДА Н.М. Грицик. Ніна Миколаївна виділила кілька напрямків реформування житлово-комунального господарства району.
Насамперед необхідно виконати комплекс завдань з удосконалення системи управління підприємствами ЖКГ, провести інвентаризацію житлово-комунальних об’єктів на території району та передати їх у комунальну власність територіальних громад.
Станом на початок нинішнього року довжина водопровідних мереж в населених пунктах району складає 78,6 км, з них 23,1 км у м.Бершаді.
Водогони для потреб сільського населення діють у 11-ти селах. Послугами централізованого водопостачання користуються 823 жителі сільських населених пунктів району та 2689 жителів райцентру. У деяких селах водопровідні мережі використовуються лише для потреб закладів соціальної сфери та сільськогосподарських товариств. В комунальній власності територіальних громад району перебувають водопровідні мережі у Баланівській, Війтівській, Голдашівській, Тернівській, Флоринській та частково Лісниченській сільських радах. Не вирішеним залишається питання власності водопроводу в Великій Киріївці. Решта водогонів знаходяться на балансах сільгосппідприємств.
Частина водопровідних мереж потребують ремонту та заміни, здійснити які за бюджетні кошти можливо лише тоді, коли вони будуть у комунальній власності.
Наступним напрямком прискорення реформування ЖКГ вважається створення сільської комунальної служби.
Станом на 1.04.2012 р. в сільській місцевості створено 6 комунальних підприємств, з яких функціонують 4 – в Голдашівці, Красносілці, Лісничому та Флорино. В багатьох громадах сільськими головами організовано вивезення твердих побутових відходів по визначених днях на договірних засадах або за домовленістю з приватними підприємцями, фермерами та іншими суб’єктами господарювання.
Одним із напрямків реформування житлово-комунального господарства є, наголосила Н.М. Грицик, демонополізація системи ЖКГ, створення конкурентної сфери і ринку послуг. Процес демонополізації ЖКГ передбачає приватизацію житлового фонду та створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. ОСББ – базовий елемент майбутньої житлової політики України. До речі, на кінець 2011 року в області створено 371 ОСББ, в нашому районі поки що не створено жодного.
Значно прискорило б реформування ЖКГ забезпечення фінансування житловокомунального господарства, формування тарифної політики. Стримуючим фактором розвитку конкурентного середовища у сфері надання житлово-комунальних послуг залишається збитковість підприємств галузі, що пов’я - зано з тим, що чинні тарифи не відшкодовують повною мірою витрат на виробництво послуг. Щорічно проводиться відшкодування збитків, пов’язаних з різницею в тарифах на теплопостачання та економічно обґрунтованими витратами на їх виробництво з районного бюджету, що передбачається даною програмою.
Безперечно, одним з пріоритетних напрямків прискорення реформування ЖКГ є заходи з енергоефективності та енергозбереження, адже скорочення витрат передбачає забезпечення зниження собівартості житлово-комунальних послуг, що надаються. Ніна Миколаївна детально зупинилась на заходах, які проводяться в районі з метою зменшення споживання енергоресурсів, ефективного їх витрачання підприємствами ЖКГ.
Звісно, поряд з проведеною роботою, є ще багато проблем в житлово-комунальній галузі, які необхідно вирішувати, підкреслила Н.М. Грицик. Зокрема, необхідно активізувати роботу по створенню співвласників багато - квартирних житлових будинків, своєчасно приймати економічно обґрунтовані тарифи на житлово-комунальні послуги, завершити освітлення вулиць населених пунктів району, активніше впроваджувати енергозберігаючі заходи.
З метою залучення коштів субвенцій, різноманітних грантів, участь у конкурсах розпорядникам коштів необхідно виготовляти проектнокошторисну документацію.
Пріоритетним напрямком є фінансування заходів з енергозбереження, термомодернізації приміщень бюджетних закладів, багатоквартирного житлового фонду, встановлення індивідуальних опалювальних пунктів на місцевих видах палива.
Насамкінець, Ніна Миколаївна повідомила про те, що завдяки сприянню обласної влади поновлюються роботи з будівництва магістрального газопроводу до райцентру.
В обговоренні цього важливого питання взяли участь депутати В.В. Оніщенко, В.С. Траченко, П.М. Гоцуляк та міський голова М.І. Кольченко, після чого було прийнято відповідне рішення.
Депутати внесли зміни та доповнення до рішення 7 сесії районної ради 6 скликання від 19 липня 2011 року «Про програму підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоресурсів у Бершадському районі на 2011-2015 роки», затвердили районні програми «Питна вода на 2012-2020 роки», організації харчування учнів 5-11 класів загальноосвітніх шкіл на 2012-2015 роки, розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року.
На сесії також було прийнято рішення про проведення щорічного районного конкурсу міської та сільських рад з розвитку соціальної інфраструктури та благоустрою території, затверджено розпорядження голови районної ради, доповнено перелік об’єктів спільної власності територіальних громад району автомобілями ГАЗ-322141 в кількості 5 одиниць, затверджено технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, внесено зміни до Статуту комунальної установи «Бершадський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» та до рішення 11 сесії районної ради 6 скликання від 30.12.2011 року «Про районний бюджет на 2012 рік»