Дана рада утворена і діє з районним статусом. Для здійснення статутних повноважень можуть створюватися місцеві її осередки за адміністративно-територіальним поділом тощо. Їх легалізація здійснюватиметься згідно з чинним законодавством.
Основною метою ради старійшин району є здійснення суспільної діяльності, спрямованої на підтримку демократичних процесів, вивчення проблем суспільних інституцій, розвиток політико-патріотичного виховання молоді, задоволення та захист законних, соціальних, економічних інтересів її членів.
Статутом даної ради передбачено цілий ряд завдань, основними з яких є сприяння розвитку громадянського суспільства шляхом проведення громадських слухань, сприяння підвищенню громадянської активності ветеранів праці та ролі громадських експертиз у соціальноекономічному житті суспільства. Задоволення та захист законних соціальних, творчих та інших спільних інтересів своїх членів, сприяння підвищенню рівня професійної підготовки молодих спеціалістів, організація обміну досвідом між старійшинами району та молодими спеціалістами щодо вирішення важливих проблем сьогодення.
До керівних органів Бершадської районної громадської організації ради старійшин району увійшли такі відомі керівники у минулому, як Герой Соціалістичної Праці А. Г. Загоруйко з Великої Киріївки, з ініціативи якого її було організовано і якого потім було обрано головою її правління. Його заступник – В. П. Траченко, секретар – А. Ф. Андрейцов, голова ревізкомісії М. Г. Рудь, які у минулому теж очолювали господарства.
Місцезнаходження даної громадської організації – село Велика Киріївка, вул. Шевченка, 68.
Така рада вже діє на Ямпільщині, і наші старійшини виробництва підтримують з нею зв’язки. Вони також запрошують до співпраці всіх небайдужих до теперішньої ситуації, тих, хто не перестає думати над тим, як можна покращити життя. Адже першоосновою всіх благ завжди була і залишається праця. Усі ж хочемо, щоб були високими зарплати, пенсії, а про те, що потрібно робити, щоб було саме так, іноді ніким навіть не пропонується. Тому рада старійшин і ставить за мету ділитися досвідом, як це робилося колись, і розраховує, що від таких порад буде користь.