Вінниччина, як відомо, активно проводить роботу, спрямовану на євроінтеграцію. Варто пригадати її тісні побратимські зв’язки з Свєнтокшиським воєводством Республіки Польща. Ще один успішний крок до європейської спільноти – презентація Вінницької області та урочистий прийом від імені вінницької делегації у трьох країнах Європи – Франції, Швейцарії та Бельгії. А ще у листопаді минулого року Вінницька область стала повноправним членом Асамблеї європейських регіонів. Словом, за кордоном Вінниччину знають і сприймають як регіон, що ініціює євроінтеграційні процеси.
Саме тому на засіданні координаційної ради була доречною доповідь «Європейська інтеграція: від витоків до сучасності» голови постійної комісії районної ради з питань освіти, культури, роботи з молоддю та духовного відродження, історика за фахом В.П. Мороза. Володимир Петрович ґрунтовно, всебічно, в цікавій формі і з використанням слайдів про - ана лізував процеси європейської інтеграції, які розпочалися після другої світової війни.
Чільне місце в доповіді було приділено Європейському Союзу, до складу якого нині входять 27 країн.
Відтоді, як Україна стала незалежною, вона більш динамічно розвиває відносини з ЄС. Шлях нашої держави до європейської спільноти складний, але безальтернативний.
На сьогодні органи місцевого самоврядування не мають достатньо фінансових та матеріальних ресурсів, щоб виконувати повною мірою повноваження, надані законодавством України, тому участь територіальних громад у проектах і різних конкурсах – це реальна можливість залучити додаткові кошти для соціально-економічного розвитку відповідних територій.
Про це мову вів заступник голови районної ради В.С. Бондаренко. Він наголосив: нагальним для територіальних громад залишається питання створення в кожній з них громадської організації, адже міжнародні фонди та програми працюють, як правило, лише з громадськими організаціями. Завдяки проектам розвитку територій можна ефективно розв’язувати проблеми впровадження енергозберігаючих технологій, утилізації відходів, вдосконалення систем водопостачання та водовідведення, підвозу дітей в дошкільні та шкільні заклади тощо. Досить активно до участі в конкурсах ПРООН долучились Бирлівська, Війтівська, Михайлівська, М’якохідська, Красносільська, Сумівська та Устянська сільські ради.
До речі, працівниками район ної ради розроблено довідник, завдяки якому можна ознайомитись з переліком конкурсів, проектів, фондів, що надають фінансові ресурси для підтримки виконання місцевих проектів. Василь Степанович нагадав: першого лютого нинішнього року стартував Всеукраїнський конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування. Вже вдев’я - те проводиться й обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад. В районі є позитивний досвід участі в цьому конкурсі. Зокрема, його переможцями протягом останніх років ставали Баланівська, Війтівська, Красносільська та Флоринська територіальні громади.
До речі, заступник Війтівського сільського голови С.Г. Бевзенко поділився досвідом участі сільської ради в обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад.
Завдяки проекту по відновленню вуличного освітлення громада додатково залучила 82 тис. грн.
Голова райдержадміністрації О.Ф. Снігур і голова ра йонної ради М.Г. Бурлака також наголосили на необхідності участі в проектах і конкурсах розвитку територіальних громад, залучення для вирішення місцевих проблем соціальних інвестицій та грантів міжнародних фондів, ресурсів з місцевих, обласного та державного бюджетів. Потрібно також налагоджувати співпрацю з місцевим бізнесом. Районна ж влада активно підтримуватиме цей процес, надасть громадам всю необхідну організаційну та методичну допомогу.
2012-й, як відомо, проголошено Роком фізкультури і спорту. Влада цьому питанню приділяє серйозну увагу, зокрема, нещодавно воно було предметом обговорення на засіданні «круглого столу» в районній раді, де було висловлено побажання – поділитися досвідом роботи щодо розвитку фізкультури та спорту в територіальних громадах району. Про практику здійснення заходів з пропаганди здорового способу життя, а також про стан спортивно-масової роботи мову вели М’якохідський, Красносільський та Осіївський сільські голови В.Д. Соловей, І.Я. Пустовіт та В.М. Соколюк, а також секретар Флоринської сільської ради В.Б. Гребенюк.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ