На знімку (зліва направо): П’ятківський сільський голова Л.А. Свистун, першокласниця Інна Коваль і завідуюча сільською бібліотекою Л.В. Перевозняк
Нині в П’ятківці мешкають близько 1700 громадян, більше третини з них пенсіонери, три з половиною десятки з яких самотні. Непрацездатними громадянами в селі опікуються соціальні робітники територіального центру Г.І. Римська, Т.Л. Стратієнко і Л.І. Кузьмінчук. З ними і провели зустріч члени робочої групи. Голова районної ради М.Г. Бурлака, депутати цікавилися умовами їхньої праці, проблемами самотніх непрацездатних людей. Соціальні робітники запевнили: завдяки тісній співпраці з сільським головою Л.А. Свистуном та керівництвом терцентру усі питання вирішуються в робочому порядку. Добре, що в селі є аптека, однак амбулаторії потрібен санітарний автомобіль.
Того ж дня на прийом до голови районної ради прийшло подружжя Макарчуків, в яких семирічна дитина-інвалід.
Сім’ї важко доводиться, і потрібна матеріальна допомога, адже дитину необхідно двічі на рік возити на санаторнокурортне лікування. Всіляко сприяє цій родині сільський голова, відповідну допомогу нададуть і в районі, пообіцяв Михайло Григорович.
Про те, чим живе територіальна громада, інформував сільський голова Л.А. Свистун. Спільними зусиллями розчищено дороги в селі від снігу, вуличне освітлення забезпечено на 95%. У П’ятківці більше дев’ятисот дворів, багато й порожніх хат. Серед соціальних проблем – демографічна ситуація та безробіття.
Населення утримує понад триста корів, у селі діє молокоприймальний пункт і створюється ще один. На території сільської ради діють відділок Бершадської філії ПрАТ «Зернопродукт МХП», шість фермерських господарств, одноосібники. Розрахунки з селянами, за словами Леоніда Андрійовича, проводяться вчасно і в повному обсязі.
Дільничний інспектор міліції І.О. Божок, який теж брав участь у проведенні дня ра - йонної ради в територіальній громаді, тісно співпрацює з сільським головою, вони вживають заходів по забезпеченню належного громадського порядку в П’ятківці та Глинському.
Члени робочої групи побували в соціально-культурних та торговельних закладах.
Сільський будинок культури, який розрахований на 500 глядачів, не опалюється, фасад потребує ремонту. В цьому пообіцяло посприяти керівництво філії ПрАТ «Зернопродукт МХП». Попри тимчасові незручності, в закладі культури, як стверджують директор Г.М. Мазур та художній керівник В.А. Гречана, діють гуртки та жіночий вокальний ансамбль «П’ятківчанка».
Сільська бібліотека, якою завідує Л.В. Перевозняк, має книжковий фонд понад 18 тисяч примірників. З метою покращення умов для читачів необхідно провести ремонт бібліотеки.
У приміщенні колишнього побуткомбінату, де розташовані бібліотека, аптека і один із приватних магазинів, діє невеличка швейна майстерня, згодом відкриється і перукарня. Позитивні зміни було відзначено і на пошті.
П’ятківська ЗОШ І-ІІІ ступенів – опорна школа в районі по військово-патріотичному вихованню, адже тут активно діють музей бойової слави і краєзнавчий музей історії села. Навчальний заклад, відзначив директор В.А. Багнюк, відомий і тим, що його учні перемагають на олімпіадах і в різних конкурсах. Зокрема, дев’ятикласник Роман Маснюк брав участь в четвертому етапі Всеукраїнської олімпіади з французької мови. Талановитого учня підготував досвідчений педагог М.Ф. Кохановський.
Члени робочої групи побували в музеях, класних кімнатах, спортзалі, який потребує ремонту, в шкільній котельні, цікавилися опаленням закладу. Вони переконані в тому, що для забезпечення відповідного теплового режиму в закладах освіти району потрібно придбати відповідно до районної програми лабораторне обладнання для проведення аналізу отриманого палива від постачальників вугілля. До речі, в школі облаштовано внутрішні вбиральні, знову ж таки завдяки спільним зусиллям.
Відвідали депутати і Глинський ФАП, яким завідує С.В. Каричковський, оглянули й сільський клуб. Підбиваючи підсумки, М.Г. Бурлака відзначив: певні зміни на краще в громаді помітні. Якщо спільно уболівати за громадські інтереси, виявляти ініціативу, співпрацювати з місцевими сільгосптовариством, фермерськими господарствами, установами і організаціями, небайдужими громадянами – позитивні результати неодмінно будуть.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ