«Наша боргова стратегія така, що, починаючи з 2013 року, ми будемо скорочувати державний борг. Він поки ще високий для нас, але не досяг критичних масштабів», – заявив прем'єр М. Азаров.
Уряд М. Азарова в 2011 році прийняв Стратегію управління державним боргом (подібного документа в країні не було з 2000 року). Тепер влада позичає гроші лише з метою погашення накопиченої попередниками заборгованості. З серпня 2011 року уряд і зовсім не здійснював запозичень. Завдяки новому підходу з початку поточного року величина держборгу відносно ВВП уже скоротилася на 3,5 процентних пункта.
Національний банк зі свого боку продовжує реалізацію цілого комплексу заходів, спрямованих на створення надійного запасу міцності у фінансовій системі країни. Восени 2011 року з метою зниження ажіотажного попиту на долари США НБУ посилив правила купівлі-продажу готівкової валюти. Це дозволило зберегти мільярди доларів валютних резервів.
Знизити попит українців на валюту покликані і номіновані в золоті сертифікати – рішення про впровадження цього інструменту заощадження грошей НБУ прийме найближчим часом. Щоб отримати власний ресурс золота, Нацбанк сам має намір зайнятися видобутком золота в Україні з метою поповнення національного запасу цього дорогоцінного металу. Закон, який представляє центробанку таке право, був прийнятий в кінці грудня 2011 року.
Для підвищення якості валютних резервів України та диверсифікації ризиків Нацбанк вивчає можливість переведення близько 10% їх обсягу в китайські юані (еквівалент 2,5 млрд. дол. США).
Економіка Китаю росте, що вселяє впевненість у стабільність валюти цієї країни, тоді як американський долар постійно перебуває під загрозою девальвації.
Держбюджет-2012 розрахований, виходячи з курсу нацвалюти, на рівні 8 грн. за дол. США. Протягом року курс може коливатися, однак НБУ веде політику щодо його підтримки і згладжування різких коливань.
Управління у справах преси та інформації ОДА