Кожен орган виконавчої влади зобов’язаний налагодити постійне спілкування з інститутами громадянського суспільства, експертами та ЗМІ. Ця робота полягає не тільки в підготовці своєчасних і повних відповідей на запити (як того вимагає прийнятий у 2011 році закон про публічну інформацію), а й у проведенні заходів з власної ініціативи – прес-конференцій, круглих столів.
Брак інформації – серйозна перешкода на шляху втілення рішень, які приймаються для того, щоб наш народ процвітав. За дорученням Миколи Азарова всі проекти нормативних актів, які вносяться на розгляд Уряду на виконання Національного плану дій, тепер будуть супроводжуватися також розширеною інформаційно-аналітичною довідкою. У ній повинна міститися аргументація необхідності того чи іншого рішення і прогноз соціально-економічних наслідків його прийняття.
Сьогодні багато хто в Україні не усвідомлює масштабів реформ, не має достатнього уявлення про їх напрямки і задачі. Будь-які плани системних змін сприймаються більшістю людей негативно з побоюванням, що в результаті їх життя зміниться в сторону погіршення. Сьогоднішнє завдання влади – переконати українців у тому, що кінцева мета реформ – покращення їхнього життя.
Формування атмосфери довіри, регулярна робота над помилками, взаємодія з громадянським суспільством як з партнером – ключові інструменти для успішного проведення корінних перетворень в країні. З минулого року Уряд почав фінансувати проекти громадських організацій, які відбираються на конкурсі. Уряд також ухвалив постанову про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики. На одному з найближчих засідань Кабінету міністрів буде розглянуто питання про роботу урядових органів з пропозиціями та зауваженнями громадськості.
Сьогодні вже можна знайти приклади, коли ті чи інші рішення коригувалися за підсумками консультацій з громадськістю. Так, після настійливих прохань підприємців до Податкового кодексу кілька раз вносилися правки, і цей процес триває.
Подібний випадок – не єдиний.
Встановлення діалогу з суспільством – запорука успішного проведення найскладніших реформ. Влада активізує роботу по залученню громадян до процесу прийняття важливих державних рішень.