Про все це вели мову перший заступник голови райдержадміністрації В.М. Оркуш, який і вів нараду, та заступник голови РДА В.Я. Кушпела.
Директор Красносільського цукрового заводу Н.О. Дзицюк, дякуючи за організацію такої наради, одразу ж зробила наголос на тому, що коли не буде співпраці виробників цукросировини з її переробниками, то не буде й результатів. Торік переробникам теж було нелегко, але на заводі знайшли робочі місця 561 працюючий. І це в умовах, коли переробниками було поставлено за мету не заробити, а тільки повернути довіру до себе партнерів, щоб підприємство запрацювало. Нею було озвучено цілий перелік програм, чим переробники, ідучи назустріч сільгоспвиробникам, можуть їм посприяти у цьому році – від забезпечення насінням, добривами до надання послуг технікою.
Голова ради сільгоспвиробників району, він же директор СТОВ «Лан» С.П. Савченко, тут же запропонував, щоб завод, насамперед, закупив під цукрові буряки мінеральні добрива. Виробники сировини готові розглянути пропозицію такої співпраці з переробниками. Щоб у майбутньому з цукровими буряками у нас не вийшло так, як з гречкою, ціни на яку постійно зростають.
Директор ТОВ «Агрофірма «Джулинка» М.Ф. Хливнюк, хоч і нагадав, що попередні власники цього заводу так і не повернули його господарству чималий борг, все ж погодився, що буряківництвом у районі займатися треба.
Вигоду від цього у 2010 році підтвердив і директор ПСП «Промінь» В. В. Довгополюк, де ця культура, при урожайності 432 центнери з га, принесла з кожного гектара до десяти тисяч гривень чистого прибутку.
Директор ТОВ «Осіївське» Л.Т. Глушко теж була тільки «за», щоб цукрові буряки сіяти, хоч кроки до відродження даної галузі робили торік з пересторогою.
Як би там не було, але в 2010 році красносільськими цукроварами було перероблено 82 тисячі тонн цукросировини. Жаль лише, що звозити її довелося звідусіль. Директор заводу, на співпрацю з яким за останній сезон не прозвучало жодного нарікання, висловила побажання, щоб у 2011 році під цукристими було зайнято у районі не 1,3 тисячі гектарів, як у попередньому, а хоча б 3,5-4 тисячі гектарів, і щоб буряковози з району більше не обминали це підприємство.
В роботі наради також взяв участь і заступник голови районної ради В.С. Бондаренко.