Насамперед голова районної ради М.Г. Бурлака проінформував присутніх про діяльність у період з 30 грудня 2010 року по теперішній час. Зважаючи на те, що 2 лютого відбулося зібрання підприємців, на якому обговорювалося питання пенсійної реформи, слово для коментаря з цього приводу було надано начальнику управління Пенсійного фонду України у Бершадському районі В.А. Білюзі. Василь Андрійович довів основні положення чинного законодавства у цій сфері, і після цього депутати, які цього разу сиділи за чітко відведеними місцями і по фракціях, приступили до розгляду порядку денного.
Формуванню гармонійно розвиненої особистості, роботі з молоддю, організації її активного та змістовного дозвілля районна влада приділяє серйозну увагу. Тож не випадково на порядок денний сесії було винесено питання про хід виконання рішення 12 сесії районної ради 5 скликання від 17 січня 2008 року «Про районну програму розвитку фізичної культури і спорту у Бершадському районі на 2008-2011 роки», а також заслухано звіт начальника комунальної організації «Бершадська районна дитячо-юнацька спортивна школа «Ровесник» Г.В. Бабченка щодо її діяльності.
В районі проводиться певна робота з покращення стану фізкультурно-спортивної та масово-оздоровчої роботи, інформував з першого питання начальник відділу з питань фізичної культури та спорту райдерж адміністрації С.Ф. Сировець.
Так, у цей період було організовано низку спортивних змагань районного значення та взято участь у Всеукраїнських та обласних змаганнях.
Вихованці нашого району входять до складу збірних команд України та області з веслування на байдарках і каное, городкового спорту, греко-римської боротьби, легкої атлетики, стендової стрільби, шашок та інших видів спорту і неодноразово ставали переможцями обласних і Всеукраїнських змагань. Обидва доповідачі детально проаналізували здобутки наших спортсменів з різних видів спорту, про що регулярно повідомляє районна газета «Бершадський край».
Тому не випадково торік наш район посів друге загальнокомандне місце у комплексному заліку V літніх молодіжних спортивних ігор 2010 року серед районів першої групи. Наші спортсмени також зайняли перше місце в обласній спартакіаді серед державних службовців, а Війтівська сільська рада в 2010 році посіла третє загальнокомандне місце серед сільських територіальних громад області.
На території району функціонує один стадіон, 26 футбольних полів, 67 спортивних майданчиків, 5 стрілецьких тирів, 32 спортивні зали, 12 майданчиків з тренажерним обладнанням, 11 приміщень для фізкультурно-оздоровчих занять. Спортивна база району знаходиться в задовільному стані, щорічно проводяться її поточні ремонти. Забезпечують спортивну, фізкультурно-масову та оздоровчу роботу 129 фахівців. В населених пунктах району створюються нові та облаштовуються існуючі спортивні майданчики. За підсумками 2010 року по облаштуванню спортивних майданчиків обласною комісією визначено серед районів області два перших місця із п’яти номінацій (міська рада і Маньківський стендово-стрілецький комплекс).
Відділом освіти забезпечено придбання необхідного спортивного інвентаря в загальноосвітніх закладах. На базі загальноосвітніх шкіл розвиваються філіали ДЮСШ. Запроваджуються нові форми і методи роботи по залученню до занять фізкультурою і спортом в них на постійній основі не менше 10% дітей шкільного віку. Проводиться певна робота по залученню дітей та підлітків, схильних до правопорушень, до регулярних занять фізичною культурою і спортом, створенню умов для активного відпочинку і змістовного дозвілля.
Однак, наголосив С.Ф. Сировець, викликає стурбованість критичний стан сільських фізкультурно-спортивних баз, гімнастичних майданчиків, футбольних полів, які раніше знаходились на балансі колективних сільгосппідприємств. Тому найбільш ефективною формою фізкультурно-масової роботи в сучасних умовах господарювання є спортивний клуб. В Красносільській та Маньківській сільських радах уже створено такі об’єднання.
Протягом минулого року проводились перевірки міськсільвиконкомів, шкіл стосовно реалізації комп - лексної програми розвитку фізичної культури і спорту в районі. Розроблені заходи по покращенню фізкультурнооздоровчої роботи і намічено шляхи їх реалізації.
За підсумками 2010 року найактивніше проводять спортивно-масову роботу колективи фізкультури Війтівської, Флоринської, Маньківської, Красносільської, М’якохідської, Джулинської територіальних громад та спиртзаводу.
До речі, в районі створено центр «Інваспорт» при ФСТ «Колос», який проводить роботу серед інвалідів. Щорічно відбуваються змагання з шахів, шашок, настільного тенісу, стрільби, в яких беруть участь більше 100 інвалідів.
В обговоренні цих питань взяли участь начальник районного відділу УМВС України у Вінницькій області В.М. Андрущенко, голова благодійного фонду підтримки талановитої молоді, культурно-масової та спортивної роботи Бершадщини М.В. Краснєєв, депутати В.В. Оніщенко і М.С. Красножон та Красносільський сільський голова І.Я. Пустовіт, які говорили не лише про здобутки в спорті, а й про проблеми. В прийнятих рішеннях, зокрема, акцентовано увагу на забезпеченні об’єднання зусиль у питанні розвитку фізичної культури і спорту серед суб’єктів господарювання різних форм власності та зацікавлених громадських організацій. Необхідно здійснювати дієві заходи щодо вдосконалення виховної роботи серед вихованців спортивних та середніх загальноосвітніх шкіл щодо попередження злочинності, постійно проводити роз’яснювальну роботу щодо профілактики алкоголізму, наркоманії, тютюнопапіння та захворювання на СНІД, створювати умови для активного відпочинку і змістовного дозвілля. В територіальних громадах передбачається активізувати роботу по створенню фізкультурно-оздоровчих клубів та уведенню інструкторів-методистів при сільських радах. Розглядається питання про запровадження в районі конкурсів на кращі громади, колективи в галузі фізичної культури і спорту.
Після цього депутати затвердили програму розвитку освіти району на 2011-2013 роки, районну програму розвитку первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини на період 2011-2012 років, внесли зміни та доповнення до рішення 13 сесії районної ради 5 скликання від 15 квітня 2008 року «Про програму реформування і розвитку житлово-комунального господарства району на 2008-2012 роки» (зі змінами), до районної програми соціального захисту малозабезпечених верств населення на 2007-2011 роки та до районної програми розвитку територіальних громад Бершадського району на 2010-2011 роки.
На сесії також ухвалено рішення стосовно внесення змін до переліку посад (професій) працівників територіального центру соціального обслуговування та їх кількості, про прийняття до спільної власності територіальних громад району незавершеного будівництва новобудови Баланівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, про структуру та штатну чисельність комунальної установи «Бершадський районний центр первинної медико-санітарної допомоги», внесено зміни до рішення 23 сесії районної ради 5 скликання від 14.05.2010 року «Про районний бюджет на 2010 рік» (зі змінами) згідно з розпорядженнями голови райдержадміністрації та до рішення 4 сесії районної ради 6 скликання від 30.12.2010 року «Про районний бюджет на 2011 рік», розглянуто інші питання.
Вів сесію голова районної ради М.Г. Бурлака. По її завершенню голова райдержадміністрації О.Ф. Снігур поінформував присутніх про результати робочої поїздки 2 лютого голови облдержадміністрації М.В. Джиги на Бершадщину.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.