Тому перший висновок був таким: якщо нічого не змінимо, то ні про яку перспективу ведення галузі не може бути й мови. У деякі села, як от у Серебрію, Тирлівку, хоч і уві йшов інвестор, проте віддача від нього мала.
На 19 місці в області з 28 наш район і по заробітній платі. І це за умови, що й зерно в нас є, і прибутки. От тільки чому настільки невисокою залишається заробітна плата? Коли вже почнемо дбати про людей? Орієнтуючись на виступи головного зоотехніка управління АПР РДА В.Г. Годованця (його виступ-аналіз буде надруковано в газеті – ред.), керівника племпідприємства О.В. Гаврилюк, очільника управління ветеринарної медицини С.В. Манченко, а також виконуючої обов’язки начальника управління АПР РДА Л. В. Гладибороди, аж ніяк не можна було дорікнути, що хтось з них недосконало володіє ситуацією, яка склалася у галузі.
Це, зокрема, відзначив, підбиваючи підсумки, і голова райдерж адміністрації. Ним було зроблено наголос, що розвиток тваринництва є дуже важливою справою. На дану галузь припадає до половини валового виробництва всієї продукції. А от стан її ведення незадовільний. В той же час навіть у районі є господарства, де нею прекрасно займаються. Чому ж тоді для решти вона може бути невигідною?
Перше завдання, поставлене Олександром Федоровичем, полягає в тому, що тваринництвом повинні займатися всі, у кого більше ста гектарів землі. А там, де воно збереглося, потрібно нарощувати поголів’я худоби, довести середній надій молока від корови до 4050 кілограмів. Щодо Серебрії і Тирлівки, то будуть вестися пошуки більш серйозного інвестора.
У структурі посівних площ слід передбачити кормову групу, яка б забезпечила не менше 45 центнерів кормових одиниць кормів на умовну голову худоби.
Щодо заробітної плати, то буде створено робочу групу, яка здійснюватиме контроль за використанням робочої сили і виплатою заробітної плати.
Управлінню ветеринарної медицини доручено взяти на більш серйозний контроль епізоотичну ситуацію в ра - йоні. А в зв’язку з виходом із зони нашого району таких основних наповнювачів бюджету, як молокозавод, спиртовий та пивзаводи, кошти для його наповнення доведеться шукати прискіпливо.
В роботі наради взяв участь і голова районної ради М.Г. Бурлака, який запропонував розробити та затвердити програму розвитку тваринництва на перспективу.