Про це доповідав присутнім Годованець В.Г. – головний зоотехнік управління агропромислового розвитку. В.Годованець повідомив, що за період 2010 року вироблено м'яса 14197 т, молока 6848т, але виробництво молока скоротилось порівняно з минулим роком на 1049 тон. Основна причина цього – ліквідація або скорочення молочного скотарства в деяких сільгосптовариствах району. Також головним зоотехніком проаналізовано фактори зменшення виробництва м»яса, розглядались проблеми утриманням тваринництва в зимовий період.
За словами Гаврилюк О.В. – начальника СВАТ «Бершадське племпідприємство» протягом 2010 року поголів'я корів в районі «завдячуючи» ПСП «Еліта», ТОВ «Світанок Агросвіт» зменшилось на 226 голів. Хоча однією з причин упадку поголів`я є і ігнорування штучного осіменіння. Як відомо, якщо худоба парується з недослідженими биками (дослідження необхідно проводити кожні 10 (!) днів), то зовсім немає гарантії того, що в майбутньому буде високопродуктивне потомство. Слід відмітити, що в 2010 році ТОВ «Устя», МХП «Зернопродукт» ТОВ «Осіївське» змогли, хоч і не в значній мірі, наростити поголів`я. Голова адміністрації О.Снігур висловив здивування, як одним керівникам вигідно утримувати поголів`я, а іншим - збитково? Він наполегливо рекомендував всім керівникам, які використовують більше, як 100 га ріллі займатися такою важливою галуззю, як тваринництво і протягом першого – другого кварталу 2011 року закупити нетелі сільгосптовариствам, де їх немає зовсім в кількості від 50 до 100 голів ( в залежності від потужності товариства) та збільшити кількість поголів`я там де вони є. А за рахунок збільшення продуктивності збільшити і надої молока, що дасть можливість ліквідувати мінуси попереднього року.
Про шляхи забезпечення епізоотичної ситуації в тваринництві говорила на нараді Манченко С.В. – начальник управління ветеринарної медицини. За її словами, протягом 2010 року в районі не було допущено жодного спалаху гострих інфекційних хвороб в тваринництві. Проте, С.Манченко занепокоєна тим, що голови сільських громад залишили поза увагою наведення відповідного санітарного порядку на старих скотомогильниках та не будують нових, сучасних. Цією проблемою на нараді переймався і голова районної ради М.Бурлака. Також мова йшла про будівництво ям Бекера (біологічна яма для захоронення тварин та біовідходів).
В.О. начальника управління агропромислового розвитку Гладиборода Л.В. інформувала про ефективність ведення галузі тваринництва в 2010 році. Вона зазначила, що темпи розвитку і підвищення економічної ефективності тваринництва зумовлюються в першу чергу такими основними факторами як організація виробництва тваринницької продукції, повне використання генетичного потенціалу та розширення найпродуктивніших порід, відтворення стада, міцна кормова база. Л.Гладиборода торкнулась і соціальних проблем села, найгостріша серед яких виплата заробітної плати.
Підсумки наради підвів голова райдержадміністрації О.Снігур. Він підкреслив наскільки важливим для району є розвиток тваринництва і такий стан, який на сьогодні є в районі його не задовольняє. Голова дав завдання відповідним відділам і спеціалістам провести перевірки в господарствах щодо виплат заробітної плати, яка на сьогодні в порівняні з обласним показником залишається низькою. «Так як більшість наших сільгосппідприємств щорічно мають непогані врожаї, тобто і немалі прибутки, то не забувайте, шановні керівники сільгосптовариств, що цим ви маєте завдячувати людям, які на вас працюють і ця дяка повинна виражатись в достойній заробітній платі»,- наголосив Олександр Федорович.
Начальник відділу з питань внутрішньої політики Л.Салганік