Представники Партії регіонів та Адміністрації глави держави неодноразово повторювали, що вони мають намір виправити наслідки реформи 2004 року, в результаті якої президент втратив суттєву частину своїх повноважень.
Прийняття Конституційним судом рішення про скасування поправок до Конституції від 8 грудня 2004 року, відомих як політреформа, означає повернення чинному президенту повноважень, які мав президент Леонід Кучма у період з 1996 по 2004 рік.
Головні зміни до Конституції, внесені у 2004 році, стосувалися функціонування Верховної Ради і порядку формування уряду. Тоді було введено порядок формування Кабінету міністрів коаліцією депутатських фракцій, яка включала в себе більшість депутатів. Парламент могли розпустити у випадку, якщо коаліцію не було створено після парламентських виборів.
Рішення Конституційного суду означає, що відтепер існування коаліції не є обов'язковим, а всі рішення приймаються простою більшістю голосів. Також втрачає силу положення, згідно з яким депутат, виходячи з фракції, позбавлявся свого мандата.
Втрачає силу також порядок призначення Кабінету міністрів. Раніше кандидатура прем'єр-міністра вносилася президенту коаліцією депутатських фракцій, а президент, у свою чергу, вносив її на розгляд парламенту. Коаліція також самостійно призначала членів Кабінету міністрів, за винятком міністра оборони і міністра закордонних справ, кандидатури яких вносилися президентом.
Повертається норма, згідно з якою кандидатура прем'єрміністра вноситься на затвердження парламенту президентом. Він також призначає всіх членів Кабінету міністрів за поданням уряду.
Президенту також повертається право видавати укази з питань, не врегульованих чинним законодавством.
Скасування політреформи розкритикувала опозиція.