Голдашівка – віддалене від райцентру село, в якому немає великого сільгосптовариства, натомість діють три фермерські господарства.
Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів, дитсадок, будинок культури, пошта, ФАП, кілька магазинів – ось, практично, і всі заклади, які є на селі. Із трьох з половиною сотень громадян працездатного віку роботу мають всього кілька десятків людей. Та й демографічна ситуація в Голдашівці не радує: торік в селі побралися чотири пари, народилося шестеро малюків, померло ж двадцять людей. Однак після зборів громадян переконалися: в Голдашівці не сидять, склавши руки, а роблять все можливе, щоб поліпшити життя людей на краще.
План по доходах сільського бюджету минулого року тут виконано на 118%. Левова частка коштів йде на виплату заробітної плати та нарахування на неї, а також на оплату енергоносіїв. Проте вдалося за два роки закумулювати понад 7 тисяч гривень на ремонт доріг, закупити медикаменти для безкоштовного обслуговування населення, придбати дещо з обладнання, забезпечити паливом усі установи. Знайшлися кошти й на продукти харчування для дітей.
В місцевій школі навчаються майже 70 учнів, в дитсадку відкрито одну групу, але з трьох десятків малят дошкільного віку регулярно відвідують установу трохи більше десяти. Тож Тетяна Василівна наголосила: дітей потрібно водити в дитсадок, де забезпечено належний їх догляд і виховання, а також калорійне харчування, адже це й підготовка до школи.
Незважаючи на обмаль коштів, працівники сільради велику увагу приділяють соціальному захисту населення.
Допомагають в оформленні субсидій. Одинокі непраце - здатні громадяни обслуговуються вдома сестрами милосердя. За традицією, до 1 вересня першокласникам тут дарують портфелики, дітямінвалідам у грудні закупили продуктові набори. На придбання новорічних подарунків, святкування різних заходів, дітям на харчування залучаються й кошти фермерів.
Під особливим контролем місцевої влади багатодітні сім’ї, яких в селі 13, а також малозабезпечені, неблагополучні.
Сільський голова Т. В. Волошина відзначила добру роботу місцевого комунального підприємства «Молочай», яке, за даними державної статистики, визнано одним з кращих за показниками діяльності. Підприємство, окрім іншого, забезпечує водопостачання мешканців по вулицях Центральній, Шкільній та Вишневій. Іноді виникають проблеми з розрахунками за користування водою, але ж нині, підкреслила Тетяна Василівна, за всі послуги потрібно платити.
На загальних зборах громадян мова йшла й про інші проблеми, зокрема, про стан доріг, благоустрій села, ремонт пам’ятників, соціальних об’єктів, виготовлення технічної документації на будівлі, дотримання законності й правопорядку в громаді, про що говорив і дільничний інспектор міліції В. П. Качан.
Селяни цікавилися питаннями орендної плати за користування земельними паями, подальшою долею млина тощо. До розмови долучився й заступник голови районної ради П. А. Сугак.
Петро Андрійович мову вів як про проблеми (демографічну ситуацію, зайнятість населення тощо), так і про позитивний досвід роботи сільської ради, яка намагається ефективно в міру можливостей вирішувати проблемні питання розвитку територіальної громади.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.