Вагомий внесок по виробництву м’яса птахокомбінату «Бершадський» – він складає в структурі району 88 відсотків. Більше ста тонн м’яса вироблено у Бершадській філії ЗАТ «Зернопродукт МХП», ПСП «Еліта», ТОВ «Явір-Агросервіс», «Устя», «Удич», «Світанок-Агросвіт», «Осіївське», ПСП «Промінь».
Завдяки збільшенню продуктивності корів позитивних змін досягнуто і в молочному тваринництві. У шести господарствах продуктивність корів вища середньорайонного показника. Відповідних результатів досягнуто завдяки впровадженню прогресивних технологій та організаційних заходів. У Бершадській філії ЗАТ «Зернопродукт МХП» в середньому від корови надоєно по 7063 кілограми молока, або збільшено цей показник до середньорічного на 1258 кілограмів. У ТОВ «Устя» надоєно по 4433, «Осіївське» – по 4012, «Світанок-Агросвіт» – по 3976 кілограмів.
Більше, як по три тисячі – у ПСП «Тетяна», «Обрій». Це дало можливість збільшити виробництво молока на 735 тонн, або на 110 відсотків. Хоч у даний період триває зимівля, відповідних результатів домагаються насамперед там, де до неї відповідним чином підготувалися. Молочна галузь – це взагалі барометр ведення тваринництва. Коли готувався цей матеріал, середній надій від корови перевищував 9 кілограмів, що майже на 2 кілограми більше, ніж у 2008 році. А у Бершадській філії ЗАТ «Зернопродукт МХП», ТОВ «Устя» цей показник становить більше 14 кілограмів. У ТОВ «Осіївське», «Світанок-Агросвіт» надої від корів перевищують 10 кіло - грамів.
Як відомо, основою ведення тваринництва залишається чисельність поголів’я худоби та птиці. У стогектарному обчисленні у нас її припадає по 36 голів умовного поголів’я. А як воно буде – то бути і м’ясу, і молоку. Нарощували його протягом року у Бершадській філії ЗАТ «Зернопродукт МХП», ТОВ «Осіївське», «Устя», «Лан», «Зоря».
Успішно розвивалося і свинарство – чисельність поголів’я свиней зросла на 1778 голів. В обласному масштабі по цьому показнику район займає перше місце. В результаті цього виробництво свинини перевищує виробництво яловичини на 202 тонни.
Організовано велося свинарство у ПСП «Еліта», господарствах сіл
Поташні,
Усті,
М’якоході,
Шляховій. У ПСП «Ранок», зокрема, утримується більше тисячі голів свиней при середньодобових приростах на вирощуванні та відгодівлі більше 500 грамів. А у
Шляховій цей показник становить 605,
Поташні – 533,
М’якоході – 516 грамів.
Таким чином, галузь тваринництва була і залишається у наших господарствах головним джерелом надходження коштів. Тому на 2010 рік визначено програму дальшого її розвитку. За рахунок впровадження прогресивних технологій та організаційних заходів передбачається наростити поголів’я худоби всіх видів на 12, збільшити виробництво м’яса на 13, молока – на 11 відсотків. Отже, пора ще краще братися за роботу.
Володимир ГОДОВАНЕЦЬ, головний зоотехнік управління агропромислового розвитку РДА.