Корупція в Україні, відзначив Григорій Михайлович, – не просто системна проблема, а національне лихо, адже нею пронизане все суспільство.
За даними органів внутрішніх справ, до адміністративної відповідальності за корупційні правопорушення протягом 10 місяців нинішнього року притягувалось 116 посадових осіб органів місцевого самоврядування.
Як відомо, 11 червня 2009 року Верховною Радою України був ухвалений новий пакет антикорупційних законів – «Про засади запобігання та протидії корупції», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо відповідальності за корупційні правопорушення» та «Про відповідальність юридичних осіб за вчинення корупційних правопорушень», які вступають в силу з 1 січня 2010 року. Голова обласної ради
Г.М. Заболотний наголосив: чим більше людина знатиме законодавство, механізми вирішення певного питання, тим більше вона буде захищеною від корупції. Головне, переконаний Григорій Михайлович, – зміна суспільної свідомості. Для цього потрібно створити атмосферу заохочення чесності в суспільстві. Необхідно, щоб змінилось ставлення до корупції у пересічного українця.
Громадське засудження цього ганебного явища стане ефективними ліками проти корупції.
На засіданні координаційної ради було запропоновано ряд заходів щодо запобігання і протидії корупції. Зокрема, необхідно додатково у колективах провести роз’яснювальну роботу з питань застосування статті 30 Закону України «Про боротьбу з корупцією та довести до відома державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування вимоги нового законодавства з питань протидії корупції, яке вводиться в дію з 1 січня 2010 року. На місцях будуть проведені розширені наради за участю керівників правоохоронних органів з питання дотримання антикорупційного законодавства. Практикуватиметься також проведення громадської антикорупційної експертизи проектів нормативно-правових актів тощо.