Яків Олексійович, зокрема, відзначив, що у пошуках ефективного власника влада втратила орієнтири і загубила нажите роками суспільне виробництво. Тим самим створила умови для входження окремих недобросовісних інвесторів, які пустили працівників у багатьох селах за вітром. Адже робота тепер знаходиться не всім. Зробивши наголос на тому, що село – це колиска України, він з жалем висловився, що вона, оця колиска, стала дуже понівеченою.
Аналіз проведеної звітновиборної компанії на місцях, з його слів, також свідчить, що реформи згубно вплинули на чисельність працюючих, в тому числі і членів профспілки, яка скоротилася майже в два рази. Щоправда, чимало зауважень з низів поступало і на адресу райкому профспілки працівників АПК та вищих профспілкових органів.
Але навіть у цьому державному хаосі у районі є чимало профспілкових організацій, які виявилися на своєму місці.
Про добрі справи профорганізації спиртзаводу, наприклад, інформував її голова М. Ф. Круковський. Гарних успіхів, за словами його колеги Л. П. Гресько з пивокомбінату, їх колектив теж досягнув завдяки співпраці профспілкового комітету і адміністрації підприємства. А чого домоглися у тих колективах, так і напрошувалося питання, де профспілковій роботі взагалі перестали приділяти увагу. Чи може незрозуміло, що профспілки на сьогодні, якщо висловлюватися образно, як нерв, що об'єднує трудові колективи та адміністрації і гостро реагує на найменші подразнення, життєві події та переміни. Саме тому не всі з нових господарів зацікавлені у підтримці їх життєдіяльності.
А чи потрібно у такій країні, як наша, взагалі вести боротьбу за свої права? Із обширних виступів на даній конференції, переповісти які у даному матеріалі немає можливості, виокремлювалося, що там, де така робота ведеться, є багато позитивних результатів.
Так, діяльність профспілок не завжди буває помітною.
Але, як приглянутися, то наш райком профспілки працівників АПК за звітний період зробив чимало. На цьому, зокрема, акцентував увагу завідуючий відділом соціальноправового захисту трудящих обкому профспілки працівників АПК Є. С. Шпачук, який взяв участь у роботі конференції. Він зазначив, що до підприємств у нашому районі доводяться галузеві та регіональні угоди, взірцеві макети колективних договорів. Більшість цих документів змістовна і в них простежується направленість на захист працівників. На увагу, зокрема, заслуговує позитивна практика організації профспілкової роботи ЗАТ «Бершадьмолоко», пивокомбінату, ТОВ «Устя», ПП «Промінь» та інших. Дуже важливо, на його думку, що навіть у настільки складних для життєдіяльності профспілок умовах у нас чітко відстежується система керівництва первинними профспілковими організаціями, надання їм допомоги.
Системна робота райкому з керівниками та спеціалістами трудових колективів теж дала позитивні результати, сприяла збереженню районної профспілкової організації. Наводилися приклади, де саме завдяки наполегливості Я.О. Черватюка вирішувалися питання захисту людей.
Про діяльність профспілкових організацій говорив у своєму виступі керуючий справами виконавчого апарату районної ради П.М. Гоцуляк. Він відзначив особистий внесок Я.О. Черватюка і зазначив, що саме завдяки йому складається нормальна співпраця профспілок з владою.
І хоч на профспілковій конференції було висловлено чимало зауважень щодо діяльності районної профспілкової організації, в цілому її роботу однозначно було оцінено позитивно.
Роботу районного комітету профспілки одноголосно визнали задовільною, звіт ревізійної комісії затвердили, обрали склад районного комітету профспілки працівників АПК, вирішили ще деякі організаційні питання. А так як у складних умовах коней, як кажуть, на переправі, не міняють, головою райкому профспілки працівників АПК одноголосно знову було обрано Я.О. Черватюка. Обрано також делегатів на VІ обласну профспілкову конференцію і трьох членів обласного комітету профспілки.
Павло КУШПЕЛА.