З доповіддю виступає начальник фінансового управління РДА Л.О. Лебедєва
Результати проведених контрольних заходів, зазначила Людмила Олексіївна, засвідчили незабезпечення органами виконавчої влади та місцевого самоврядування повноти використання існуючих можливостей щодо мобілізації фінансових ресурсів по наповненню місцевих бюджетів доходами, недостатній рівень організації фінансовим управлінням бюджетного процесу на усіх його стадіях та внутрішнього фінансового контролю з боку розпорядників бюджетних коштів, що негативно вплинуло на повноту надання соціальних послуг, гарантованих державою.
Так, до місцевих бюджетів району не мобілізовано 3645,1 тис. грн. доходів, зокрема, при здійсненні операцій із земельними ресурсами – 2612,3 тис. гривень.
Зволікання місцевими органами самоврядування з переглядом затверджених ставок місцевих податків і зборів, а також нездійснення належного контролю за їх сплатою призвело до втрат 306,7 тис. грн., в т. ч. ринкового збору – 262,4 тис. грн., торгового патенту – 44,3 тис. грн. Непоодинокими є факти неефективного та нераціонального використання бюджетних коштів та комунального майна.
Спрямування бюджетних коштів на видатки, що фінансуються з державного бюджету, призвело до неефективного використання 197,3 тис. грн.
Неефективні управлінські рішення щодо здачі в оренду комунального майна призвели до недоотримання бюджетом району 6,8 тис. грн.
Недостатність контролю за сплатою господарськими організаціями комунальної власності частини чистого прибутку спричинила недоотримання 4,4 тис. грн.
В результаті прийняття неефективних управлінських рішень Лісниченською та Красносільською сільськими радами неефективно використано кошти на поповнення статутного фонду КП «Лада Плюс В» для облаштування пункту заготівлі молока, який досі не працює, та купівлю трактора, який не використовується.
Внаслідок передачі житлового фонду м. Бершаді загальною вартістю 49 млн. грн. до статутного фонду комунального підприємства «Житлово-комунальне господарство» створено загрозу втрати прав мешканців на житлові будинки.
Недостатній рівень внутрішнього контролю з боку розпорядників та отримувачів бюджетних коштів спричинив певні фінансові порушення, з яких незаконні та не за цільовим призначенням проведені видатки та недоотримані доходи складають 114,8 тис.
грн.
Людмила Олексіївна наголосила: мета аудиту – пошук резервів наповнення бюджету та виявлення неефективного використання бюджетних коштів. Заступник голови районної ради П.А. Сугак, начальник міжрайонної державної податкової інспекції В.П. Когут, Флоринський сільський голова В.І. Нікітчук, інші виступаючі теж підкреслювали: аудиторська перевірка – це урок і навчання, вона дала відчути, що в районі, територіальних громадах використано ще не всі резерви і є можливість попо