У Бершадській філії ЗАТ «Зернопродукт МХП» на одній з ферм встановлено доїльне устаткування «Делаваль».
За січень-квітень в середньому від корови по району надоєно по 862 кілограми молока, що на 168 кілограмів більше проти минулого року.
Прикладом високої продуктивності корів є ЗАТ «Зернопродукт МХП», де надоєно по 2410 кілограмів молока від корови. У порівнянні з середньорайонним показником продуктивності молочного поголів’я це більше майже в три рази. У ТОВ «Устя» надоїли по 1324, «Осіївське» – по 1133, «Удич» – по 1024 кілограми молока.
Середньодобові прирости ВРХ та свиней по району становили, відповідно, 401 та 326 грамів і зросли на 18-32 відсотки.
У багатьох господарствах відновлено свинарство, причому, на основі сучасних технологій годівлі. Тому для багатьох середньодобові прирости свиней 400-500 грамів вже стали нормою, як і вирощування товарного поголів’я за 170-180 днів. Це, зокрема, у ТОВ «Явір», «Світанок-Агросвіт», «Удич», «Ус тя», ПП «Промінь», «Обрій».
Прикладом у веденні молочного скотарства є Бершадська філія ЗАТ «Зернопродукт МХП», ТОВ «Осіївське», «Устя», «Удич», «Лан», ПП «Тетяна», ТОВ «Агрофірма «Джулинка».
Немаловажно, що в районі взято курс на великотоварне виробництво. Так, у Бершадській філії ЗАТ «Зернопродукт МХП» на одній з ферм встановлено доїльне устаткування «Делаваль». Завершується монтаж доїльної зали у ТОВ «Осіївське».
Основними напрямками роботи у тваринництві на сьогодні є стабілізація та нарощування поголів’я всіх видів худоби. Все поголів’я ВРХ у районі становить 23310 голів, в тому числі у сільськогосподарських підприємствах – 7725, з них корів – 2798. Свиней всього в районі – 11860 голів.
По поголів’ю худоби, станом на 1 січня 2009 року, район входить у першу трійку господарств області.
В даний період тваринництво переводиться на літньотабірне утримання – всього підготовлено 15 літніх таборів.
Структура посівних площ теж дає можливість повністю забезпечити галузь зеленими кормами та заготовити у достатній кількості сіно і сінаж.
А це означає, що і надалі причин для зниження продуктивності худоби чи показників виробництва тваринницької продукції не повинно виникати.
Людмила ГЛАДИБОРОДА, заступник начальника управління агропромислового розвитку РДА, депутат районної ради.