– Мабуть, досить непросто колективу?
– Штат наш – всього 4 ревізори, а кількість об’єктів перевірки велика. До того ж, обсяги бюджетних коштів, у порівнянні з іншими районами, великі. А термін ревізії обмежений 30 днями. Тому повністю перевірити усі бюджетні потоки – непросто.
Торік ревізії було зроблено по Чернятській, Шляхівській, Осіївській, Кидрасівській сільських радах.
– Які з порушень найхарактерніші?
– У
Чернятці, наприклад, на баланс сільради було передано мережі водогону, але оприбуткованими вони не були. Вжито заходів щодо цього порушення.
Там, де вже передано на баланс сільських рад дитячі садки, перевіряємо правильність видатків на їх утримання. Найхарактерніші при цьому порушення – неправильний облік продуктів харчування, що не дає можливості проконтролювати їх використання.
Перевіряючи торік дотування з державного бюджету сільськогосподарських товаровиробників на одиницю виробленої ними продукції, теж виявили, що не скрізь все гаразд з використанням державних коштів. Наприклад, через неналежний облік худоби часто неможливо було визначитися з її поголів'ям у приватному секторі. Негайно слід здійснити ряд заходів по повній ідентифікації худоби.
Щоправда, перевірками у цьому плані поки що було охоплено лише Баланівку, Шляхову і Красносілку. Найкращий стан справ у
Красносілці, у двох інших селах значні відхилення.
– На вашу думку, вони навмисні чи через недостатню підготовку кадрів? Мажливо, щось недопрацьовано і в законодавстві, якщо такі факти мають місце?
– Скажу лише, що порушень менше там, де грамотні бухгалтери.
Адже стежити за цим повинні найперше ті, хто видає довідки, квитанції на отримання дотації. За порушення передбачена кримінальна відповідальність.
Щодо порядку видачі дотації, то його затверджено Кабінетом Міністрів України. Проте при ревізіях виявлено випадки, коли худобу перекупляють, недовго відгодовують, беруть довідки – і є дотація з державної кишені. Тому ми вийшли з пропозицією, щоб надалі зазначалося, з якого віку має вирощуватися худоба, і з якої ваги, щоб мати на неї право. Внесли також пропозицію, щоб дотацію виплачували тільки на ідентифіковану худобу.
– Що б ви побажали колективу з нагоди професійного свята?
– Головне – що кадри у нас підготовлені і вміють працювати. Тож бажаю колегам здоров’я, натхнення, а всім, з ким спілкуємося, витримки і толерантності.