Основним завданням військового резерву є підвищення та підтримання військової навченості громадян з метою виконання завдань по захисту держави на професійному рівні.
Службу у військовому резерві проходять громадяни України, придатні до військової служби за станом здоров’я, які не досягли граничного віку перебування у запасі (до 60 р.), здатні з урахуванням місця проживання (перебування), професійних і моральних якостей до проходження служби у військовому резерві. Чоловіки та жінки, які не проходили військову службу, також можуть проходити її у військовому резерві.
Резервістами вони стають одразу після укладення контракту на проходження служби у військовому резерві.
Громадяни, які проходять службу у військовому резерві, не підлягають призову на строкову військову службу.
Резервіст проходить підготовку у своєму підрозділі на посаді згідно з контрактом та залучається до участі в усіх найбільш значущих заходах бойової підготовки (бойові стрільби, практичні десантування, тактичні навчання та інше). При цьому терміни проведення зборів командир військової частини заздалегідь узгоджує з резервістом та його роботодавцем. Роботодавець резервіста отримує компенсацію заробітної плати, виплачену резервісту за час, який відсутній працівник на робочому місці.
За час проходження служби резервіст отримує грошову винагороду за підсумками року від 1600 до 3100 грн., компенсацію заробітної плати за основним місцем роботи та добові за час перебування на зборах до 2400 грн., кошти на проїзд до місця проведення зборів і назад, забезпечується безкоштовно військовою формою і харчуванням, також йому гарантуються: відповідні соціальні гарантії, збереження робочого місця на весь період виконання обов’я зків служби у військовому резерві, можливість військового кар’єрного зростання по службі та отримання чергових військових звань.
Служба в резерві – це майже єдина можливість одночасно будувати цивільну та військову кар’єру.
З питань проходження служби ви можете звернутися до військкомату за місцем проживання.