Відповідно до частини 2 статті 156 «Порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновими виробами» Кодексу України про адміністративні правопорушення на осіб, які безпосередньо здійснили протиправні дії, накладаються штрафи у розмірі від 510 до 1700 грн. Також до керівників об’єктів бізнесу застосовуються фінансові санкції – 6800 грн.
З метою попередження фактів продажу забороненої продукції дітям у районі буде відновлено рейдову роботу.
Особлива увага під час рейдів приділятиметься об’єктам бізнесу, які розміщені на відстані ближче ніж 300 метрів до території навчальних та освітньо-виховних закладів, закладів культури і закритих спортивних споруд.
Об’єкти, в яких встановлюватимуть факти продажу дітям забороненої продукції, перебуватимуть під особливим наглядом правоохоронних органів, громадськості і стануть першими в переліку об’єктів моніторингу дотримання вимог чинного законодавства.
Акцентуємо увагу споживачів, що відповідно до статті 153 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», продавець пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових чи тютюнових виробів зобов'язаний отримати у покупця, який купує такий товар, паспорт або інші документи, які підтверджують вік покупця (якщо у продавця виникли сумніви щодо досягнення покупцем 18-річного віку). У разі відмови покупця надати такий документ, продаж пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів такій особі забороняється.
Також законодавством заборонено розміщення реклами алкогольних напоїв і тютюнових виробів, знаків для товарів і послуг, інших об’єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються алкогольні напої та тютюнові вироби, в об’єктах торгівлі, закладах ресторанного господарства.
За реалізацію в закладах торгівлі фальсифікованих спиртних напоїв, виготовлених в домашніх умовах, кожен підприємець несе персональну відповідальність. Продаж такої «продукції» підпадає під адміністративне та кримінальне законодавство.
Незнання закону у таких випадках не є виправданням, адже кожен бізнесмен ознайомлюється з правилами гри у цьому високоліквідному сегменті ринку ще при отриманні ліцензії.
З питання порушення в об’єктах бізнесу правил обігу алкогольних напоїв, тютюнових виробів, у т.ч. стосовно дітей, пропонуємо небайдужим громадянам звертатись за телефонами довіри «102» або «гарячих ліній»: служби у справах дітей райдержадміністрації – 2-12-58, відділ економічного розвитку райдержадміністрації – 2-16-58, Бершадської ОДПІ – 2-10-06, у міську, сільські ради за територіальним розміщенням об’єктів торгівлі, для оперативного вжиття заходів до порушників та притягнення їх до відповідальності.
Бершадська райдержадміністрація.
Бершадська районна рада.