Завдяки ініціативам Президента України Петра Порошенка, зусиллям дипломатів, громадськості, а головне – відвазі наших військових оголошено перемир’я на Сході. Російські війська і терористи вимушені припинити вогонь, розпочати процес звільнення полонених. Перемир’я сприяє наданню допомоги мирним жителям Донбасу, здійснити ротацію підрозділів, дає змогу знайти спільну мову під час переговорів про мирне врегулювання.
Але головне – припинення вогню зберегло тисячі життів військових і мирних громадян України.
Вам відомо і те, що є в Україні люди, які говорять про те, що треба вести війну з озброєними до зубів окупантами до останнього патрона і останнього солдата. Ці люди відкидають саму можливість вирішити проблему мирним, безкровним способом.
Є й такі «діячі», що говорять: перемир’я і припинення вогню замало. Заради миру ми готові поступитися і втратою територій, і незалежністю.
Не вірте ані тим, ані іншим!
Мета таких провокаційних розмов – посіяти сумніви в головах наших громадян, змусити їх вдатися до різноманітних акцій протесту, пікетувань тощо. Це все не сприяє налагодженню ситуації в економіці, соціальній сфері. Не про безпеку нашої країни, мир та перемогу піклуються ці особи, а про реванш на дострокових парламентських виборах, щоб пройти до Верховної Ради і вже там сіяти паніку і хаос.
Наша мета – мир!
Як підкреслив Президент України, не треба розслаблятися і думати, що війна не може прийти будь-куди. Сьогодні слід усім бути готовими до загроз, які стоять перед Україною.
Тому ми зараз робимо усе, щоб зміцнити нашу державу, кордони, армію, правоохоронні органи, економіку, соціальну сферу.
Я поділяю позицію Президента, що Україні потрібен мир, і впевнений, що його можна досягти і дипломатичними методами. Життя українських військових і мирних мешканців варте того, щоб іти на переговори навіть з таким ворогом нашої держави, як Путін і його найманці на Сході країни.
Саме зараз час згуртуватися навколо головної мети – миру. Але миру не за будь-яку ціну. Нам потрібний мир за умови територіальної цілісності, недоторканості кордонів, гарантій безпеки з боку світового співтовариства, відновлення зруйнованих війною територій.
Ми маємо відтепер бути готовими до відсічі агресії.
Я поставив завдання посилити територіальну оборону області. Особливу увагу при цьому буде приділено районам області, які межують з Молдовою та Придністров’ям, як території з найбільшою вірогідністю здійснення провокацій, які матимуть на меті продемонструвати, що навіть у такому спокійному краю, як Вінницька земля, громадяни України не можуть почувати себе у безпеці.
Ще одне випробування на міцність і згуртованість ми всі пройдемо 26 жовтня, коли відбудуться вибори. Другі у цьому році. Хочу запевнити усіх виборців – модель поведінки обласної влади буде такою самою, як і під час президентської виборчої кампанії. Основне наше завдання – забезпечити порядок, безпеку та спокій як в ході агітаційної кампанії, так і в день виборців, при підрахунку голосів, законність при проведенні виборів. Використання адміністративного ресурсу та примусу когось голосувати за «потрібних» кандидатів абсолютно виключені. Ті ж кандидати, які спробують підкупити виборців, проводитимуть «брудну» кампанію або намагатимуться фальсифікувати результати голосування – отримають однозначну оцінку. Будемо жорстко реагувати на кожен випадок порушення виборчого законодавства. Окремо нагадую всім держслужбовцям про заборону агітувати на виборах.
Щиро розраховую на підтримку всієї громади Вінниччини і кожного з вас!
Слава Україні! Слава Героям!
Анатолій ОЛІЙНИК, голова Вінницької облдержадміністрації.