Райвідділ УМВС майже повністю укомплектований дільничними інспекторами, адже з 28 за штатом працюють 25, а також 1 помічник дільничного інспектора міліції. Протягом 2007 року ними було розглянуто 2284 заяви та повідомлення громадян, що становить 82,3% від загальної кількості. Дільничними інспекторами особисто розкрито 104 злочини, що складає 35%. Аналіз свідчить, що більша частина злочинів і кожна друга крадіжка скоюються громадянами в стані алкогольного сп'яніння.
На території району створено 29 громадських формувань, чисельність яких становить 459 чоловік. Крім того, дільничним інспекторам допомагають 29 громадських помічників. Аналізуючи роботу громадських формувань, Василь Миколайович відзначив, що не завжди і не у всіх населених пунктах вони працюють. Позитивним прикладом слугує діяльність членів громадських формувань Усті і Джулинки, які реально беруть участь у боротьбі зі злочинністю та в забезпеченні порядку.
Діяльність своїх підлеглих характеризував і начальник сектору дільничних інспекторів міліції райвідділу УМВС А.В. Андрейцов. Анатолій Володимирович звернув увагу на питання виділення для дільничних інспекторів міліції службових приміщень. Сьогодні лише 13 співробітників мають робочі кабінети, і тільки у дільничного інспектора міліції в Джулинці є телефон. Переважна більшість службових приміщень потребує ремонту та вмеблювання. Із числа дільничних інспекторів лише 4 проживають на території адміністративної дільниці, яку обслуговують в сільській місцевості. Це ускладнює проведення відповідної роботи, реагування на ті чи інші обставини, особливо у випадку значної віддаленості населеного пункту від райцентру. Назріває необхідність створення при кожній сільраді дільничного пункту.
Дещо покращилося забезпечення дільничних інспекторів міліції службовими автомобілями. Тільки торік їх отримано 5, в наявності тепер 9, правда, 2 машини потребують списання. Передбачається, що в майбутньому кожен дільничний інспектор міліції буде забезпечений службовим автомобілем.
Старші дільничні інспектори міліції В.П. Ковбасюк, С.В. Охота, ветерани органів внутрішніх справ В.В. Швець, Д.А. Чернега не лише ділилися досвідом роботи, а й піднімали проблемні питання. Пропозиції висловлювали і Флоринський, Поташнянський, Осіївський, П'ятківський та Війтівський сільські голови В.І. Нікітчук, М.Г. Рудь, В.М. Соколюк, М.І. Обідник, С.Г. Криворука. Вони говорили про впорядкування організації прийомів дільничними інспекторами міліції громадян, необхідність залучення до наведення правопорядку в населених пунктах депутатів, громадськості, про боротьбу з шахрайством, самогоноварінням, крадіжками, а також про профілактику негативних явищ у молодіжному середовищі і пропаганду здорового способу життя.
Зрушення на краще в наведенні правопорядку відзначила голова райдержадміністрації С.Л. Шульц. Однак неприпустимим вона вважає те, що не всі дільничні інспектори міліції мають робочі кабінети, хоча ведуть прийоми громадян, працюють з населенням. Вирішити це питання негайно – таке доручення дала вона сільським головам.
Непокоїть керівництво району і те, що зросла у порівнянні з попереднім роком кількість злочинів, скоєних раніше судимими особами (з 20 до 33) та неповнолітніми (з 29 до 41). Прискіпливої уваги потребують і неблагополучні багатодітні сім'ї, батьки яких не обтяжують себе проблемами виховання дітей. Робота з раніше судимими особами має бути більш ефективною, а профілактика злочинів і правопорушень – дієвішою. Для цього необхідно скоординувати діяльність усіх структур, які працюють з дітьми та молоддю, правоохоронних органів, активніше залучати громадськість. Лише спільними зусиллями можна поставити надійний заслін злочинності та правопорушенням.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.