Основним на сесії було питання про стан умов праці, виробничого травматизму й професійної захворюваності в районі та завдання органів виконавчої влади і місцевого самоврядування по створенню безпечних умов праці. З інформацією про це виступив заступник голови райдержадміністрації І.О. Кізлов.
Доповідач і виступаючі депутати райради В.М. Баранов, О.В. Герасименко, начальник управління агропромислового розвитку РДА О.О. Паламарчук, головний санітарний лікар району П.Б. Куценко і П'ятківський сільський голова М.І. Обідник підкреслили: певна робота в цьому напрямку проводиться. Так, в районі з грудня 2005 року діє Програма поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища. На підприємствах Бершадщини створено 54 служби з охорони праці, на 29-х – працюють спеціалісти з охорони праці за сумісництвом.
Однак, ще не у всіх колективних, приватних підприємствах, селянсько-фермерських господарствах, в багатьох підприємців, які застосовують найману працю, не створенні відповідні умови для праці і відпочинку. На жаль, забезпеченість працюючих засобами індивідуального захисту, спецодягом і спецвзуттям становить лише 60%.
Залишається високим рівень виробничого травматизму. Торік на Бершадщині зареєстровано 28 нещасних випадків, які призвели до інвалідності або смерті.
Такий стан – наслідок залишкового принципу фінансування профілактичних заходів з охорони праці, відсутність дієвої системи управління охороною праці, громадського контролю, неукомплектованість підприємств відповідними спеціалістами. Тож не випадково на сесії було затверджено заходи з поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища в Бершадському районі на 2007-2011 рр.
Депутати відзначили активну, змістовну роботу А.О. Івасика – голови постійної комісії районної ради з питань соціального захисту населення і прав споживачів, зайнятості, роботи з ветеранами, охорони здоров'я, материнства і дитинства, який звітував на сесії, його співпрацю з управліннями, відділами РДА, органами місцевого самоврядування та керівниками районних підприємств, установ і організацій. Анатолій Олексійович запропонував створити в районі службу захисту прав споживачів, а також благодійний фонд "Турбота".
Актуальною була й інформація заступника голови районної ради П.А. Сугака і міського голови М.І. Кольченка про хід робіт в рамках двомісячника благоустрою населених пунктів. Тон в цій роботі задає міська рада. Так, в Бершаді за участю громади і ЖКГ упорядковано 6 кладовищ, ліквідовано 17 сміттєзвалищ, скопано більше двох гектарів клумб, посіяно траву, висаджено дерева, ведеться заміна парканів. Велика робота проводиться в цьому напрямку і в інших територіальних громадах. Досягнуто це завдяки тісній співпраці влади, керівників підприємств і організацій, навчальних закладів. Депутати затвердили конкретні заходи по виконанню робіт в рамках двомісячника благоустрою населених пунктів.
Прийнято відповідне рішення й щодо питання про результати розгляду депутатського запиту стосовно земельних проблем і діяльності сільгосппідприємства в с. Кошаринцях. Інформував з цього питання голова постійної комісії районної ради з питань АПК, реформування земельних відносин, охорони навколишнього середовища та благоустрою населених пунктів С.П. Савченко.
Об'ємним на сесії був блок фінансових питань. Депутати затвердили звіт про виконання районного бюджету за 2006 рік і внесли зміни до бюджету нинішнього року.
Затверджено також програму розвитку особистих селянських господарств району на 2007-2010 рр., мета якої – забезпечення їх стабільного динамічного розвитку на основі запровадження нових форм ринкових відносин.
На сесії розглянуто також орендно-майнові та інші питання, затверджено положення про помічника-консультанта депутата районної ради та опис його посвідчення.
В роботі сесії брала участь і виступила голова райдержадміністрації С.Л. Шульц.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.