Одним із ключових напрямків своєї діяльності сільський голова Г.І. Вербецький назвав у звіті участь в реалізації соціальної політики, складовою частиною якої є соціальний захист населення. І хоч минулий рік був оголошений "Роком села", а сільська рада вчасно подала відомості про потребу в коштах на ремонт доріг та на фінансування інших потреб, очікуваної допомоги не надійшло. Добре, що частину турбот громади взяло на себе ТОВ "Лан", яке очолює депутат районної ради С.П. Савченко. Це товариство є і основним платником податків до бюджету сільської ради.
Діють на підвідомчій території і 22 фермерських господарства, а також 228 одноосібників, 16 торгових точок та побуткомбінат. З усього населення – а це 3184 чол., третину становлять пенсіонери, тут проживає 35 інвалідів війни та 47 солдатських вдів, 305 учасників війни, які потребують уваги і допомоги. Із 1615 дворів – нежилих налічується 202. Сільрадою проводяться оплачувані громадські роботи, куди залучаються безробітні, 225 яких на початок року знаходилися на обліку в центрі зайнятості.
На підвідомчій території функціонують три школи, два дошкільних заклади, дільнична лікарня і два ФАПи. В Маньківці працює спортивний комплекс "Гетьман", вихованці якого вже стали чемпіонами області і України. Все це вимагає постійної турботи сільської влади. Та найбільшої уваги, за словами Григорія Ілліча, потребує нині вирішення проблеми газифікації усіх трьох сіл, тож виділення для цього 400 тис. гривень державних коштів, підтримка, в тому числі і фінансова, з боку районної влади, як і здані кошти жителів громади, допоможуть в цьому.
В числі пріоритетних визначено на цей рік завдання по благоустрою територій і доріг, їх освітлення та охорону навколишнього середовища.
Активну участь в роботі зібрання взяли і депутати сільської ради. Т.Т. Череушенко, Л.Ф. Чернега, Г.О. Кулик говорили про співпрацю депутатів і сільського голови, про благоустрій доріг і нове місце під кладовище, а також про газифікацію села, автобусне сполучення з Шумилова і боротьбу з стихійними сміттєзвалищами. А Л.Г. Прибила, В.М. Мельник та В.В. Сіренко, крім вже названих проблем, підняли й питання порядку і законності в селі, діяльності кафе-барів у пізній час, освітлення доріг, надання послуг сільського ветлікаря, роботи пожежної автомашини, створення групи громадського контролю і навіть відмови від послуг мобільного зв'язку UMC, звернувши увагу на необхідність активізації діяльності сільського голови. Висловлено пропозиції, щоб сходи громадян проводити в кожному селі і завчасно про це повідомляти.
Депутат районної ради, заступник голови правління птахокомбінату "Бершадський" Г.Д. Маринич розповіла у своєму виступі про діяльність підприємства, де працюють і 120 жителів маньківської територіальної громади і в багатьох з них орендуються земельні паї. Запам'ятався присутнім виступ директора товариства "Лан" Сергія Павловича Савченка – своєю аргументованістю і знанням справи та налаштованістю на допомогу людям. Він наголосив на спільний інтерес жителів усіх трьох сіл жити в одній територіальній громаді і необхідності всім разом зробити для цього все необхідне. А ще підкреслив необхідність створення сільської комунальної служби та активнішої участі в сплаті сум самооподаткування.
Перед присутніми виступили і депутат районної ради, начальник районного управління газового господарства В.М. Баранов, начальник відділу з надзвичайних ситуацій та ліквідації аварії на ЧАЕС райдержадміністрації Б.П.Обуховський, інспектор патрульної служби міліції М.М. Носик.
Необхідність тісної співпраці всіх жителів, депутатів і сільського голови у вирішенні проблем громади підкреслив у своєму виступі голова районної ради М.Г. Бурлака: – Маньківська сільська рада є однією з кращих в районі, переможцем багатьох конкурсів, – зазначив Михайло Григорович, – з гарними традиціями і добрими справами, тож треба зробити все, щоб і надалі підтримувати свій високий статус. Тим більше, що місцеве сільгосптовариство "Лан" всіляко допомагає в цьому. Районна влада також не стоятиме осторонь і сприятиме територіальній громаді в її добрих починаннях.
Три з половиною години тривало зібрання громадян, де розмова нерідко носила гострий і критичний характер. Але воно ще раз підтвердило їх небайдужість і відповідальність за поєднану долю громади.
Павло БАЙДАЛЮК,
с. Маньківка.