Нагадуємо, що ідентифікація і реєстрація проводиться з метою відслідкування всього життєвого циклу тварини, і, відповідно, походження тваринницької продукції. Через належний ветеринарний нагляд, який надає система ідентифікації, можливо гарантувати споживачам м'ясомолочної продукції її якість та безпеку.
Проблема забезпечення якісними та безпечними продуктами стає досить гострою, враховуючи, що 70% м'ясо-молочної продукції в Україні виробляє сільське населення, тварини яких не завжди охоплені відповідним ветеринарним доглядом та контролем, на відміну від великих господарств. Сільські мешканці, які уникають ідентифікації тварин та планових ветеринарних досліджень, можуть навіть не здогадуватися, що їх худоба хвора або перебуває в інкубаційному періоді захворювання, і ставлять під загрозу здоров'я своєї сім'ї та покупців молока або м'яса.
Наприклад, молоко корів, заражених вірусом лейкозу, може спричинити онкозахворювання у людей. Тому при придбанні молока у приватних осіб треба з'ясувати, чи ідентифіковано тварину, доказом чого є прикріплені на худобі вушні бирки з унікальним ідентифікаційним номером, який внесено до паспорта ВРХ та ветеринарна картка зеленого кольору, що містить відмітку про відсутність лейкозу (та інших хвороб). Суттєвим є і те, що держава підтримує дотаціями лише власників ідентифікованих і зареєстрованих тварин.
Так, найближчим часом з’явиться Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку надання бюджетної дотації та спеціальної бюджетної дотації виробникам продукції тваринництва та встановлення їх розмірів і мінімально допустимого рівня цін на продукцію тваринництва на 2006 рік», де також передбачено бюджетну підтримку лише по тваринах, що пройшли ідентифікацію та реєстрацію відповідно до діючих нормативно-правових актів. Уряд зацікавлений в повній ідентифікації наявного поголів'я тварин не тільки через занепокоєність важким становищем сільгоспвиробників, але і через вимоги Європейського Співтовариства і Світової Організації Торгівлі до тваринницької галузі.
Отже, державна система ідентифікації і реєстрації тварин покликана задовольнити потреби і власників тварин, і споживачів, і державних органів влади. Поголів'я ВРХ у Вінницькій області складає 476,4 тис. тварин. На 1 вересня ідентифіковано 61,745 тис. гол. В державному реєстрі ідентифікованих тварин зареєстровано 6,476 тис. гол. ВРХ, що належать фізичним власникам та 17,241 тис. – юридичним власникам.
Агентство
ідентифікації тварин.