З метою запобігання занесення вірусу АЧС у господарства району необхідно:
1. Утримувати свиней у закритих, постійно ізольованих приміщеннях.
2. Надавати можливість працівникам ветеринарної служби проводити облік і клінічний огляд тварин у господарствах усіх форм власності з метою виявлення можливого захворювання.
Щеплювати свиней проти класичної чуми, що сприяє підвищенню їх стійкості до інфікування африканською чумою свиней.
3. Регулярно здійснювати очистку та дезінфекцію приміщень, у яких утримуються свині. Обслуговування тварин проводити лише у змінному одязі, при цьому використовувати окремі засоби догляду, інвентар. Постійно вести боротьбу з гризунами.
4. Не допускати відвідування господарств, тваринницьких приміщень сторонніми особами.
5. Не купувати свиней у невизначених для цього місцях без ідентифікації та відповідних супровідних ветеринарних документів (довідка, форма №1 вет.).
6. Забій свиней проводити тільки на спеціальних бойнях, не допускати подвірного забою тварин без контролю спеціаліста державної служби ветеринарної медицини.
7. Не допускати вільного парування.
Категорично забороняється: згодовування свиням необроблених харчових відходів, у першу чергу, отриманих із закладів громадського харчування, боєнські відходи, залишки м’ясної сировини, отриманої від диких кабанів, корми, комбікорми невідомого походження без супровідних ветеринарних документів, придбані у невизначених місцях або у невідомих осіб.
Управління Держпродспоживслужби в Бершадському районі інформує про виникнення африканської чуми свиней (АЧС) в особистому підсобному господарстві смт. Саврані Одеської області. При цьому звертаємо увагу на те, що АЧС – вірусна особливо небезпечна хвороба, для якої характерні підвищення температури тіла до 420 С, синюшність шкіри на вухах, кінцівках, у ділянці підгрудка та живота. Крім того, може відзначатися пронос із домішками крові, кашель, кров’янисті виділення з носа, судоми та параліч кінцівок.
Здорові свині заражаються при контакті з хворими, а також через корми, воду, предмети догляду, транспортні засоби, забруднені виділеннями хворих тварин.
ПАМ’ЯТАЙТЕ!
Щеплення та лікування африканської чуми свиней відсутні!
У разі виникнення африканської чуми свиней у вашому населеному пункті всі свині будуть вилучені, піддані умертвінню та спалені, і два роки вам буде заборонено утримувати свинопоголів’я.
Тому лише суворе дотримання вищезазначених вимог дасть можливість уникнути виникнення захворювання та величезних економічних збитків!
У разі захворювання хоча б однієї голови свиней із наведеними ознаками чи загибелі, вам необхідно терміново звернутися на мобільні телефони в. о. начальника управління Держпродспоживслужби в Бершадському районі Манченко Світлани Василівни – 068-244-22-20, начальника Бершадської РДЛВМ Барткова Олександра Олексійовича – 068-759-66-82 та епізоотолога Бершадської РДЛВМ Щура Олександра Арсентійовича – 096-350-78-50.