Свято Хелловін відзначають в ніч з 31 жовтня на 1 листопада. Вважають, що саме цієї ночі літо змінюється на зиму, життя — на смерть, а між матеріальним і надприродним світами зникають всі межі.
Для України це свято досить нове, і відношення до нього теж найрізноманітніше. Звичайно, молодь сприймає його за розвагу, не розуміючи та не заглиблюючись у значимість та суть, як і всіх інших свят.
У деяких областях України священнослужителі православ`я МП виступають із пропозицією щодо заборони таких святкувань, так як це негативно впливає на психіку підлітків і дітей. Крім того, це не безневинні ігри, а поклоніння силам демонів та зла.
Працівники торгівлі, як завжди, стараються заробити на атрибутах свята: страхітливі костюми та маски, вечірки, які тривають з 28 по 31 жовтня, змагання рок – музикантів, спеціальні страви, подорожі моторошними місцями.
Психологи стверджують, що страхи та жахіття навіть корисні для дитячої психіки. Адже, ще із перших казок вони починають дізнаватися про Вовка, що з`їв Червону Шапочку та сімох козенят, батьків, які заводять в дрімучі ліси своїх дітей, так як не мають чим їх годувати та ін.
Це є пізнання того, що світ і справжнє життя не рожевого кольору, а досить жорстоке. Слухаючи казку, дитина проживає її разом з героями: радіє, засуджує, перемагає, бореться, випліскуючи свої емоції, вчиться переборювати страхи. Все це вона вмітиме і використовуватиме у житті.
Звичайно, хотілося, щоб на Новий Рік у школах було побільше ангелів, фей, русалок, королев, лицарів, а не чортиків та вампірів, які вже присутні на всіх святах. Та якщо і надалі приходитимуть такі свята із зарубіжжя, а наша молодь подорожуватиме моторошними місцями на кладовищах чи на Лисій горі, то немає чому тут і дивуватися, звідки у нас беруться, вандали, патрошителі, вбивці та гвалтівники. Безневинна гра перетворюється у звичайну форму поведінки, яка спрацьовує, як автоматизовані навички, тобто, стають звичками….
А про те, яким є Хелловін для українців, промовисто говорить те, що вибори минулого року відбулися саме 31 жовтня 2010 року.