Коротке замикання чи проста випадковість – відповідають в МНС. А, може, хтось готує місце під кафе?
Від дерев’яного будиночка залишились самі обвуглені балки і стіни фасаду, який навряд чи вдасться вповні реконструювати. Навколо розкидані обгорілі меблі, розбите скло. Поруч із тиром стоять кілька чоловіків, сумно посміхаючись, обговорюють, як будуть розбирати будівлю.
- Бачте, як буває, дев’яності роки повертаються, з неугодними розправляються як можуть, - каже один з них. Як виявилось, орендатор тиру.
Чоловік побажав не називати свого прізвища, але погодився провести невеличку екскурсію будиночком.
Точн іше, тим, що залишилось від нього. Ухиляючись від завалених балок, проходимо всередину.
Даху майже не залишилось, підлога чорна від кіптяви, з вцілілих речей видно лиш два великих металевих сейфи.
- Василь Павлович, відкрий сейфи, покажи, що від гвинтівок залишилось, - кличе чоловік свого працівника.
Навіть металеві сейфи врятувати від вогню інвентар не змогли. Десяток акуратно складених гвинтівок, усі в попелі, дерев’яні рукоятки погоріли.
Василь Павлович Меженцев працював у тирі більше двадцяти років. Майстер спорту СРСР з кульової стрільби займався тут з дітлахами, опікувався змаганнями.
- Дуже багато спортсмен ів пройшли через цей тир, для когось він був першим місцем, де вони освоювали ази кульової стрільби, - розпов ідає Василь Меженцев. – І кандидати у майстри спорту звідси виходили, і першорозрядники...
Завжди з рад істю ходив сюди на роботу.
Дуже шкода, така історія в нього, аж з 56-го року працював...
Орендатор відкрито не каже про підпал, проте такої можливост і не відкидає.
- Ми не захотіли погоджуватись на умови, які нам пропонував парк, і от тепер тиру немає взагалі, - каже.
- Ми орендували тир протягом двадцяти років, все було нормально.
Прибутків особливо не мали, скільки ж там заробиш по 50 копійок за постріл? Але видати зарплату я міг. А місяць тому нас поставили перед фактом – або погоджуємось на нові, невигідні мені умови, або залиша ємо тир. Нас хотіли змусити повністю працювати на парк, перевести на систему по квитках. Так виходило б, що 65% прибутку ми мали віддавати адміністрації, 35% залишати собі. Я платник єдиного податку, сплачую ПДВ. У сезон вдавалось заробити в день 350 гривень.
Тепер же я підрахував, заплативши податки, виходили б акурат в 43 гривні. Якраз працівникові на цигарки.
Само собою, такий варіант нас влаштувати не міг. І ось о п’ятій ранку мені дзвонять і кажуть, що тир згорів. Не знаю, може тепер кафе якесь з’явиться, місце-то хороше.
Що могло стати причиною загоряння у тирі, ще не встановлено. За словами начальника відділу пропаганди УМНС у Вінницькій області Олександра Кутового, це міг бути просто нещасний випадок або коротке замикання.
- Не виключено, що якийсь перехожий просто недопалком кинув, а дерев’яні стіни старі, сухі, - додає він.
У міліції версію про підпал поки не розглядають. У відділі зв’язків з громадськістю повідомили, що Орендатор тиру останнім часом не міг порозумітись з адміністрацією парку перегляд камер відеоспостереження такий варіант не довів. Тепер чекають висновків експертизи.
У міській дирекції парків коментар ів стосовно пожежі почути не вдалося, секретар відповідає, що директор і заступники у відрядженн і. Самі ж працівники парку тільки зітхають. Кажуть, біля літнього театру готують майданчик під новий тир з сучасними технологіями.
А з цим, який у пам’яті десятків тисяч вінничан, мабуть, доведеться розпрощатись.
Віталій МЕЛЬНИК