Взявши вишиті рушники, учні та вчителі вишикувалися разом, стали у «живий ланцюг», як колись у 1990 році це зробили їхні співвітчизники, утворивши подібний від Києва до Львова, як символ єднання всієї України. І зазвучали слова єднання «В день соборності та злуки, з Заходу на Схід, всі візьмемося за руки, бо один ми рід». У цей день молодь, яка утворює «живі ланцюги» по всій країні, доводить, що ми – єдиний народ і справді соборна держава.
У школі було проведено лінійку пам’яті перших жертв під час Революції Гідності. До цього заходу підготували тематичну книжкову виставку «Соборна країна навіки єдина». Продовженням стало проведення уроку історії «Знакові події в історії державотворення України», де учні детально ознайомитись із етапами державотворення нашої країни та висловили свою думку щодо консолідації українського народу, погортали сторінки історії України, ознайомилися зі славетними гетьманами, а також висловили своє ставлення до рідної землі у прозі та віршах.
Також було проведено виставку дитячого малюнку, презентації міні-проектів «Я – частинка України, я – частинка рідної землі», змагання із настільного тенісу на першість школи «Нам берегти тебе, соборну і єдину!».
Завершенням тижня Соборності стало проведення загальношкільного тематичного заходу патріотичного змісту «Соборна. Вільна. Неподільна. Моя Україна!», на якому гуртківці звітували про свою роботу. Учасники гуртка «Пошук» презентували усний журнал «За що я люблю Україну», літературної студії «Соняшник» – власні вірші, гурту «Арлекін» – презентацію «Це традиції моєї Батьківщини», а ансамбль «Калинка» радував усіх чудовими піснями про рідний край.
У свідомості школярів відзначилася основна мета заходів: успіх побудови демократичної та міцної держави ґрунтується на спільних зусиллях, на дотриманні прин - ципів незалежності, на усвідомленні власної відповідальності за майбутнє всього українського народу.
Олександр ШЕВЧЕНКО, директор Дяківської ЗОШ І-ІІ ступенів.