Все менше їх залишається в життєвому строю. Зберегти їх пам'ять, донести її до молодого покоління – святий обов’язок кожного.
Напередодні 70-річчя Перемоги над нацизмом у Баланівській сільській бібліотеці було розгорнуто книжковоілюстративну виставку, доповнену світлинами, «Війна: у серці, в пам’яті, у книгах».
На ній представлені книги про війну для різних груп читачів. Адже книги про війну – це теж пам'ятник героям війни, відомим і невідомим її солдатам... Це данина безсмерт ному подвигу та ратній звитязі воїнів, усім, хто кував перемогу, працюючи на заводах і фабриках, хто боровся з ворогом у партизанських загонах і підпіллі та в русі опору за межами Батьківщини.
На знак вшанування пам’яті про ветеранів-односельчан, які боронили рідну землю від ненависного ворога, бібліотекою було проведено годину пам’яті для учнів 8-Б класу місцевої школи «Баланівчани – творці Перемоги».
Вчитель історії Дмитро Полиця розповів дітям про участь українського народу у тій страшній війні.
Завідуюча бібліотекою Валентина Олійник завдяки матеріалам, зібраним у бібліотеці, повела присутніх фронтовими дорогами баланівчан: Сергія Семеновича Загарія, Пилипа Харитоновича Татусяка, Віталія Гнатовича Домбровського, Герасима Давидовича Євича, Івана Омеляновича Дяченка, а також Івана Мартиновича Кучерука, який загинув, визволяючи рідне село, та Павла Федоровича Белінського, який поліг смертю хоробрих, визволяючи Чехію…
Через книги, світлини, пісні воєнних років діти доторкнулись до сторінок Другої світової. А поетичні рядки про війну, які прозвучали з уст учнів Наталії Гурської, Ярослави Демуцької та Ярослави Балан, розчулили дитячі серця…
Багато років минуло від незабутнього травня 1945 року, але й сьогодні величний подвиг захисників і визволителів залишається невичерп ним джерелом патріотизму, вірного служіння своєму народу.
Валентина ОЛІЙНИК, завідуюча бібліотекою, с. Баланівка.