–Насамперед нагадаю: Бершадський район було визволено 14 березня 1944 року військами ІІ Українського фронту під командуванням І.С. Конєва в ході проведення Умансько-Ботошанської наступальної операції. А при проведенні Житомирсько-Бердичівської операції військами І Українського фронту (командувач М.Ф. Ватутін) 20 березня було визволено Вінниччину. Повністю ж Україну було визволено від німецько-фашистських загарбників 28 жовтня 1944 року. Протягом 1225 трагічних днів і ночей Україна була ареною смертельних боїв.
Велика Вітчизняна війна закінчилася перемогою нашого народу 9 травня 1945 року. Безсмертною славою покрили себе захисники з Бершадщини. Більше 17 тисяч бершадців боронили рідну землю, 8650 з них не повернулися з фронтів і полягли на полях боїв. На території району діяли 22 підпільні групи та організації, які нараховували в своїх рядах більше 700 патріотів. Сім партизанських загонів воювали з окупантами в період війни. Пам’ять про величний подвиг визволителів маємо берегти та передавати наступним поколінням.
Урядом України передбачено низку заходів з підготовки та відзначення цих знаменних дат. Звісно, в населених пунктах на високому рівні проводитимуться урочистості, культурно-мистецькі заходи, присвячені цим річницям. Разом з тим нам спільно з органами влади необхідно забезпечити упорядкування військових поховань, ремонт та реставрацію меморіалів, пам’ятників, обелісків, пам’ятних знаків полеглим у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років. Маємо подбати про вжиття додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту ветеранів Великої Вітчизняної війни, поліпшення їхнього соціального обслуговування, забезпечення кваліфікованою медичною допомогою. Необхідно також організувати надання допомоги інвалідам війни, які потребують поліпшення житлових умов, проведення ремонту їхніх житлових будинків і квартир. Варто організувати й надання волонтерської допомоги в установленому чинним законодавством порядку волонтерської допомоги учасникам Великої Вітчизняної війни і солдатським вдовам, проведення благодійних акцій.
Передбачено також проведення Всеукраїнської естафети пам’яті «Слава визволителям України». Бершадщина прийматиме естафету 14 березня 2014 року на кордоні Кіровоградської і Вінницької областей.
Велику увагу необхідно приділити військово-патріотичному вихованню молоді. З цією метою будуть організовані виставки творів мистецтва, фотографій та плакатів воєнних років, документів та архівних матеріалів у музеях, мемуарної та історичної літератури на військово-патріотичну тематику в бібліотеках.
У навчальних закладах району проводитимуться тематичні уроки, бесіди з історії Великої Вітчизняної війни за участю ветеранів, екскурсії до музеїв та інші просвітницькі і виховні заходи.