У Поташні відбувся десятий мистецький пленер, започаткований заслуженим художником України Прокопом Колісником. Як і в попередні роки, в ньому взяли участь провідні художники України.
Саме з цієї сумної новини почав свій виступ Прокіп Миколайович. Усі присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять Левка, якого щиро полюбила Поташня, і який відповідав такою ж любов’ю жителям села.
А в приміщенні галереї Прокопа Колісника було облаштовано меморіальний куточок Левка, на якому розмістилися світлини із життя художника, неповторні миттєвості його перебування на нашій землі.
Далі ведуча програми завідувач відділу культури та туризму райдержадміністрації Надія Герасимчук надала слово заступникові голови РДА Ніні Грицик, яка привітала Прокопа Колісника, а також його колег Володимира Гарбуза, Василя Корчинського, Сергія Вутянова, Валерія Бондаря та відомого поета, лауреата Шевченківської премії Василя Герасим’юка, вручила кожному почесну грамоту Бершадської райдержадміністрації та райради. Таку ж грамоту передали Олесеві Соловею, який не приїхав цього разу через поважні причини.
Протягом десяти років у Поташні побувало чимало представників сучасної української культури, які дарували своє мистецтво подолянам. Художники писали картини, які щороку виставляли на традиційних пленерах, поети читали вірші, артисти радували своїми виступами. Десятий пленер став завершальним у цьому унікальному творчому проекті, якому не було аналогів в Україні. І такої художньої галереї нема в жодному селі нашої країни. Більше того, логічним продовженням пленеру у Поташні практично завжди ставали мистецькі акції у Києві. Нинішній вернісаж виставки «Поташня – чарунка Поділля» – 10 літ – відбувся вчора, 22 серпня, у Національному музеї Тараса Шевченка. Виставка триватиме до кінця серпня.
У Поташні виступи гостей чергувалися з піснями у виконанні місцевих аматорів, які органічно вписалися у програму серпневого вернісажу.
Емоційним і змістовним був виступ Василя Герасим’юка, який саме цього дня відзначав свій день народження.
Директор міської школи №1 Григорій Погончик свій виступ завершив врученням Прокопові своєї книги «Дорога до храму». Надія Герасимчук також вручила альманах «Сузір’я бершадських талантів», підготовлений заслуженим журналістом України Петром Маніленком. В обох виданнях вміщено матеріали про Поташню.
… Мистецькі пленери вже стали історією. Та вони залишаться частинкою біографії всіх, хто був причетним до їх проведення, яскравою сторінкою в історії культури села, регіону і всієї України.
Богдан БІЛОУС, с. Поташня.