Виставку презентувала директор музею Оксана Горобець. Далі представляв П’ятківку сільський голова Леонід Свистун. Про талановитих майстринь села розповіла завідуюча клубом Ганна Мазур. Вражають технікою вишивки та яскравим розмаїттям кольорів рушники, скатерки, пішивки та серветки майстринь-вишивальниць: Валентини Бойко, Тетяни Гудзинкевич, Надії Похили, Надії Синявської, Тетяни Трач, Людмили Щербатюк, Явдокії Поліщук, Ганни Кучерук, Ганни Мазур, Марії Каричковської. На виставці було представлено також картини та вишиті ікони Надії Нагірняк та Олени Грабченко, домоткані доріжки Надії Похили та Ганни Мазур. Зачарували відвідувачів своєю красою та майстерністю виконання ікона, вишита бісером, Оксани Перевозняк та в’язане пончо Віри Зіньковецької. Цікаві та неповторні картини, вишиті стрічками та аплікацією з ниток, Світлани Візнюк та Людмили Потутаровської. Дивували своєю оригінальністю картини, виготовлені у техніці квілінгу Людмилою Потутаровською та гуртківцями П’ятківської ЗОШ I-III ступенів. Для всіх присутніх лунали чудові пісні про рідне село у виконанні народного аматорського колективу «П’ятківчанка».
Оскільки презентація відбувалась напередодні визначного свята – 68-ої річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні, на ній були присутні ветерани війни Онисій Чорновол із П’ятківки та Олександр Чорноволюк із Флорино. Для них народний аматорський колектив «П’ятківчанка» виконав пісню «Я сьогодні від вас від’їжджаю». Усі присутні, а особливо учні ПТШ, з великою увагою слухали розповідь Онисія Яковича про його бойові шляхи. Вразив і розчулив учасників презентації власний вірш Олександра Григоровича «Спогад», в якому він розповів про нелегку долю свого батька – партизана Григорія Чорноволюка з Яланця, його арешт та втечу холодним лютневим днем 1944 року.
На завершення презентації перший заступник голови райдержадміністрації Вадим Оркуш привітав усіх присутніх з наступаючим Днем Перемоги, а голова села пригостив запашним п’ятківським короваєм.
Оксана ПРИТУЛА, молодший науковий співробітник музею