З цієї нагоди минулої середи до навчального закладу завітали та привітали з визначною датою вчителів, ветеранів педагогічної праці та учнів численні гості, які вручили шкільній родині подарунки.
Ювілейне шкільне свято розпочалося з огляду виставок учнівських робіт. Десятикласниця Уляна Громович ознайомила присутніх з історією села Лісничого, на території якого існувало містечко Копистирин, але його було зруйновано під час монголо-татарської навали.
Учень одинадцятого класу Іван Романчук провів невеличку екскурсію в кабінеті допризовної підготовки юнаків і розповів про односельчан, які в різні періоди ставали на захист рідної землі. Побували гості й у кімнаті народознавства, у якій відтворено елементи української хати, селянського побуту, зібрано зразки одягу українців, старовинні знаряддя праці.
Урочиста частина свята проходила у відремонтованому спортзалі. Директор Лариса Олексіївна Корнелюк розповіла про історію школи, її сьогодення, здобутки учнів та учителів. У далекому вже 1862 році в Лісничому було засновано церковно-приходську школу, яка мала чотири класи. Пізніше вона набула статусу народної. У 1933 році було відкрито семирічну школу, яку згодом було реорганізовано у восьмирічну.
Статусу середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів навчальний заклад набув у 1987 році. Нині тут навчаються 63 учні, навчально-виховний процес організовують і проводять 18 педагогів.
У школі є комп’ю терний клас, інтерактивна дошка, облаштовано внутрішні туалети, влітку за сприяння спонсорів замінено вікна у початкових класах. Навчальний заклад у Лісничому має гарні традиції, дає путівку у життя юним лісничанам, гордиться своїми випускниками.
На святкуванні ювілею школи, окрім директора, виступили також перший заступник голови райдержадміністрації В.М. Оркуш, заступник голови районної ради В.С. Бондаренко, начальник відділу освіти РДА Л.І. Дзюбенко, голова профкому працівників освіти району М.К. Морочинський, сільський голова О.Г. Світайло, директор ПрАТ «Зернопродукт МХП», депутат обласної ради М.І. Кучер, завідуюча дитсадком С.В. Шевчук, завідуюча ФАПом Н.М. Кузьмик та ветеран педагогічної праці, учасник бойових дій Великої Вітчизняної війни О.В. Краснощоков, який на освітянській ниві трудиться вже майже шість десятиліть.
Урочисті поздоровлення почесних гостей змінювали номери концертної програми, яку підготували учні (на знімку). Зворушливо прозвучала і пісня про Лісниче, автор якої завідуюча бібліотекою Л.І. Зарічанська.
…Відгомоніло ювілейне шкільне свято. Хочеться вірити, що Лісничанська ЗОШ святкуватиме ще не один ювілей, а всі добрі справи, зроблені попередніми поколіннями, будуть дороговказом для наступників.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ