Автор в цікавій формі розповідає про етапи розвитку села, історію місцевого господарства, школи , нелегкі і неповторні долі березівчан.
Одне із чільних місць у книзі відведено знаному земляку, лауреату Державних премій УРСР і України в галузі науки і техніки, премії імені Ярослава Мудрого, доктору технічних наук, професору Національної металургійної академії України, академіку Академії наук Вищої школи України Анатолію Овчаруку. Петро Васильович тепло змальовує життєвий шлях Анатолія Миколайовича в нарисі „Академік з Березівки". Його, автора понад 200 наукових праць і винаходів, навчально - методичних розробок, який має 92 авторських свідоцтва та патенти, добре знають не лише в Україні, а й за кордоном. Відомий науковець Анатолій Овчарук не пориває зв`язків з малою батьківщиною, земляками. До речі, кілька років тому, практично за його кошти (залучалась громада і земляки ), у Березівці споруджено дерев`яну, двоярусну три купольну церкву – справжню окрасу нашого краю. Своїми спогадами – роздумами на сторінках книги ділиться Анатолій Миколайович.
В історико – краєзнавчому нарисі вміщено й цікаву розповідь ветерана педагогічної праці Галини Михайлівни Мартинюк про батьків – рятівників, а також про колишнього військового офіцера Анатолія Миколайовича Овчарука, який пройшов афганські жорна та пекло Чорнобиля, побував у багатьох країнах світу.
Захоплюючий і розділ книги, який має назву «Родовід». Автор розповідає про сім`ї Роїків – Чапалди, Стародубів. Березівка пишається тим, що із історією села пов`язана творчість великої вищивальниці, Героя України Віри Сергіївни Роїк, роботи якої зберігаються у музеях 44 країн світу. Привертають у вагу і «Штрихи до портретів» - коротенькі розповіді про трудівників – березівчан.
Жителі Березівки також пережили голодомор 1932-1933 років, зазнали політичних репресій, боронили рідну землю в роки Великої Вітчизняної війни, про що йдеться в розділі «Пам`яті невигойний собор», «На фронті», «Згадаймо репресованих».
У книзі, головним спонсором якої виступив земляк – добродійник Анатолій Овчарук, детально описана історія Березівської школи, здобутки її учнів та педагогів. Знайшлося в ній місце для талановитих майстрів мистецтва, художнього слова.
Ошатно оформлене під редагуванням Наталі Космини видання у твердій обкладинці, містить також чимало кольорових ілюстрацій із життя березівчан, з мальовничими краєвидами чарівного куточка Поділля.
До речі, днями відбулася презентація цієї книги на святі села, а її автора Петра Маніленка нагороджено благословенною грамотою владики Онуфрія, єпископа Вінницького і Брацлавського. Виставки – презентації книги «Добридень, Березівко!» відбулися і раніше у Бершадській районній бібліотеці, а також на обласному семінарі директорів районних бібліотек.
Василь Вербецький