Форум гуманістів

  • 0
  • 10 Липня 2011, 21:28

Актив Вінницького обласного об’єднання «Вічний пам’ятник» вже більше двадцяти років щорічно з 22 по 25 червня організовує зустрічі колишніх в’язнів фашизму і їхніх рятівників – Праведників світу. Координатор цього гуманістичного об’єднання – Мюда Мойсеївна Гехман. Лікар за фахом, ця чудова, енергійна, толерантна жінка, дитинство якої теж спалене війною, лікує і тепер добрим словом, хорошими справами.

Вона оформляла документи на присвоєння звання рятівникам «Праведник світу», пересилала їх в музей холокосту «Яд Вашем». Робила вона це безкоштовно, керуючись велінням серця. Я їй особисто вдячна за те, що і моїм рятівницям присвоєно це звання. Їх п’ять.

Ось і нещодавно у Вінниці відбувся форум гуманістів.

Програма цього об’єднання була цікавою, за змістом – інтернаціональною, антифашистською.

Роки летять… Ряди жертв геноциду та їхніх рятівників, на жаль, рідіють. Але гени добра, вдячності й людяності передаються нащадкам. На форум прибули діти, онуки й навіть правнуки рятівників і врятованих. Були присутніми навіть 2 праведниці, яким вже майже 90 років.

22 червня о 10-й годині всі, хто прибув на форум, разом з жителями міста, з організаціями, партіями, ветеранами, військовими біля Вічного вогню поклонились пам’яті визволителів, поклали квіти.

Виступаючі дякували полеглим за врятування світу від фашизму, звертались до всіх присутніх пам’ятати про тих, чиї імена залишились на стелах і майже в кожній родині.
А потім відбувся вечір-реквієм «Вічний уклін», а також – круглий стіл «Естафета добра». В пам’ять про Праведників світу і врятованих ними запалили свічки.

Були проведені зустрічі учасників Інтернет-музею «Милосердя й натхнення», круглий стіл «Бабин Яр застерігає», а також прес-конференція та презентація виставки «Вічний пам’ятник».

Зі словами подяки за цю зустріч виступали присутні від організацій міста, області. Родинам рятівників, всім присутнім, дітям, артистам вручали подарунки. Всі щиро дякували спонсорам.

З піснями про добро й людську красу виступали діти, артисти. Присутніми були й журналісти з Києва, Вінниці з радіо і телебачення. Серед них – відомий молодий поет, журналіст газети «Вінниччина» Юрій Сегеда. Слова його вірша «Хіба не можна жить, щоб не вбивать» я часто повторюю.

Я теж виступила на цьому зібранні. Отримала «Посвідчення» до почесної відзнаки «Золоте серце пам’яті». Цю нагороду отримали й інші учасники форуму.

Ця зустріч запам’яталась мені так, ніби я потрапила на планету добра, правди, совісті, де мир, злагода, інтернаціоналізм є змістом людського буття. Всі присутні щиро дякували за організацію цього форуму активу обласного об’єднання «Вічний пам’ятник», координатору Мюді Мойсеївні та однодумцю, помічнику, її чудовому чоловіку Леоніду Матвійовичу.

Щиру вдячність висловили всім спонсорам, які сприяють проведенню гуманістичних, інтернаціональних об’єднань не словами-гаслами, а добрими справами. А я бажаю всім щастя, здоров’я, особистої незалежності, сімейного благополуччя. Даруйте людям добро!

Юлія ПЕНЗЮР


автор: Газета "Бершадський край"
Дивіться також в розділі  Заходи
» 16.06.2018 Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника краєзнавчої книги.
» 16.06.2018 Гарною традицією в нас стали свята-зустрічі однокласників, які ми проводимо через кожних п’ять років. Нещодавно зустрілися випускники двох класів, які закінчили школу в 1983-му, тобто тридцять п’ять років тому.
» 16.06.2018 На базі ДНЗ «Малятко» м. Бершаді відбувся районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня». До участі у ньому були запрошені працівники дошкільної освіти, батьки, бабусі та дідусі, інші особи (старші 18 років), причетні до виховання дітей дошкільного...
» 16.06.2018 відбувся в останній день травня. Усім вихованцям, які закінчили цей заклад, вручено свідоцтва про одержання початкової спеціалізованої мистецької освіти. На урочистостях були присутні батьки, рідні випускників.
» 16.06.2018 Свято у «Барвінку»
» 15.06.2018 Із джерел рідної землі
» 15.06.2018 Мовний літній табір «щаслива англійська»
» 15.06.2018 Таланти бершадщини отримали грошові премії
» 15.06.2018 Підтримка і любов
» 15.06.2018 Країна починається з дитинства
Всі статті розділу Заходи »
Цікаві фото
3 фото   
3 фото   
2 фото   
4 фото   
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бершадь
Лехт Михайло Мойсейович (1910) 1910 р., єврей, робітник. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.06.44.

З історії Бершаді
Своєрідне містечко виникло на колишньому пустирі, де на кошти колгоспів у 1967 році збудовано кількаповерхові навчальні корпуси медучилища з сучасними лабораторіями, гуртожитком та їдальнею. Тут навчаються понад 400 майбутніх фельдшерів те акушерок, які працюватимуть у лікарнях, колгоспних пологових будинках, на медпунктах. Майбутні медики заклали новий парк, посадили тисячі кущів та... Читати далі »


Якщо Ви виявили помилку, виділіть текст з помилкою та натисніть Ctrl+Enter щоб повідомити про це редакцію

Останні новини
Може бути цікаво

Форум гуманістів - Заходи культури на Бершадщині - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники