Про підтримку розвитку читання мешканців територіальних громад району Бершадською районною адміністрацією і сільськими головами в читальній залі районної бібліотеки розповіли у своїх виступах голова райдержадміністрації О.Ф. Снігур, начальник відділу культури і туризму Н.М. Герасимчук, директор районної бібліотеки Л.Л. Бернацька.
Учасники занять також ознайомились з роботою районного будинку культури і краєзнавчого музею.
Голова райдержадміністрації О.Ф. Снігур та голова районної ради М.Г. Бурлака, перший заступник голови РДА В.М. Оркуш, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Н.М. Герасимчук взяли участь у роботі виїзного заняття. «Бібліотека і влада: форми взаємопідтримки в розвитку читання мешканців територіальної громади» – такою була тема спілкування.
Голова райдержадміністрації у своєму зверненні наголосив: сучасна бібліотека є багатогранною. Вона має створювати для населення максимально комфортне середовище, здійснювати психологічне розвантаження, бути відкритим домом для всіх тих, кому потрібна книга.
У наш час змін і модернізації до бібліотеки йде новий читач із новими запитами, потребами, цілями. Тому так важливо сьогодні не обмежуватися традиційними формами роботи, а шукати нові шляхи популяризації бібліотечних ресурсів для розповсюдження знань у суспільстві.
Надалі робота продовжувалась на базі Джулинської сільської бібліотеки. Вітали всіх гостей області сільський голова П.В. Швець, завідуюча бібліотекою Н.П. Байдалюк, директор сільського будинку культури О.О. Мазур.
Під час літературно-мистецької години «Краса душі у творчість перейшла» бібліотекар 1 категорії Н.В. Лева і бібліограф-краєзнавець районної бібліотеки Ю.М. Маршук ознайомили учасників занять з яскравими талантами бершадської землі – творчістю українських поетів Миколи Студецького, Наталки Поклад, Василя Думанського.
Виступили зі своїми віршами поети – бібліотекарі Л.І. Зарічанська, Г. М. Гомеля, Н. В.Лева.
Заслужений журналіст України П. В. Маніленко презентував свої нові книги «Джулинка всміхається століттям» і «Добридень, Березівко!».
Джулинський розмай народного мистецтва представляли місцевий композитор В. Л. Малаховецький і самодіяльний художник О.П.Степовий, вишивальниці Лілія Шпарка, Любов Атаманенко, Ганна Морус та інші.
Завершилась робота школи керівника в Маньківській сільській бібліотеці, яку сільський голова Г.І. Вербецький і завідуюча бібліотекою О. В. Кулик представили, як бібліотеку, що надалі буде розвиватись і формуватися як бібліотека – музей з історії та сьогодення села.
Галина ІВАНЧЕНКО, головний спеціаліст відділу з питань внутрішньої політики апарату РДА.