Fridge magnet wooden gears

Одне з найголовніших свят

  • Подобається3Не подобається
  • 19 Листопада 2010 р

На знімку: хліб-сіль керівникам району від трудівників села. Фото Сергія КІСИКА.

Трудівники полів і ферм відзначають своє професійне свято. Незаперечним є той факт, що воно одне з найголовніших не тільки для цієї категорії працюючих. Адже від результатів роботи саме працівників сільського господарства залежить добробут не тільки їх сімей, а й хід економічних та соціальних перетворень в державі, її нинішнє і майбутнє.

Щороку у переддень цієї дати підбиваються підсумки досягнутого, так би мовити приміряються успіхи – кожним до себе. А успіх у будьякій діяльності визначається, насамперед, і професійним рівнем кадрів, і їх компетент - ністю взагалі. Причому, не тільки керівників чи головних спеціалістів сільгоспформувань, а й керівників середньої ланки. А в останні роки неабияк зросла роль ще й механізаторів. Бо не так просто нині освоювати нову техніку, технології.
Якщо раніше вважалося, що спеціалістів готують у вищих навчальних закладах, то тепер не менш важливою школою для тих, хто трудиться на селі, є поля і ферми, на яких що не день, то може з’являтися щось нове.
На сьогодні побутує думка, що керувати тим чи іншим підрозділом, чи навіть цілим господарством, зможе кожний. Чого доброго саме тому і вистачає охочих дорватися до влади. Насправді ж справжніми господарями стають далеко не всі.
У переддень професійного свята надзвичайно приємно відзначити, що саме завдяки сумлінній роботі наших селян район, незважаючи на складності, не втрачає своїх позицій, ваги і значимості в агропромисловому комплексі області. Саме завдяки таким хліборобам, як у нас на Бершадщині, Вінниччина була і залишається однією з найважливіших житниць нашої держави – виробивши в цьому році більше трьох мільйонів тонн зерна, що є найкращим результатом в Україні.
По району, за попередніми розрахунками, валовий збір зерна очікується в цьому році в межах 238 тисяч тонн, що на 19 тисяч тонн більше, як навіть у минулому, більш сприятливому році. В області це один з кращих показників. Середня врожайність зернових культур в нас – 45,3 центнера з гектара.
Звичайно, хліб не дається сам собою. Відповідний фундамент досягнутого закладався впродовж багатьох років. Якщо аналізувати показники врожайності по основних культурах, то озима пшениця, в середньому по району, видала – по 36,5, озимий ячмінь – по 26,1, ярий ячмінь – по 23,1, кукурудза – по 76,8, соняшник – по 20,6, озимий ріпак і соя – по 20 центнерів з гектара. Та і в цьому випадку у кожного села, господарства свої особливості.
Комусь краще дається одне, комусь – інше, хоч турбота про урожай не полишає всіх круглий рік. Найвищою урожайність зернових, наприклад, виявилася у Бершадській філії ЗАТ «Зернопродукт МХП» – понад 86 центнерів з гектара, ВАТ «Птахокомбінат «Бершадський» – 65, ТОВ «Чарівна нива» – 62,1 центнера з гектара.
Найвищий урожай качанистої отримали в ФГ «Новосулківське» – 121 центнер з гектара, у Бершадській філії ЗАТ «Зернопродукт МХП» – по 108 – причому більше, як на трьох тисячах гектарів, у ВАТ «Птахокомбінат «Бершадський» – по 99 на площі 818 гектарів, ПП «Обрій» – по 90, ТОВ «Явір-Агросервіс» – по 89 центнерів з гектара.
Добрі показники врожайності на вирощуванні сільськогосподарських культур мають також ФГ «Агро», ТОВ «Світанок-Агросвіт», «Удич», ПП «Промінь», ТОВ «Устя», «Лан», «Яланецьке», ПСП «Відродження» та інші.
Але на найкращі слова подяки заслуговують господарства, які займаються ще й тваринництвом. Стабільно, наприклад, розвивається дана галузь у Бершадській філії ЗАТ «Зернопродукт МХП», ТОВ «Устя», ПП «Промінь», ТОВ «Світанок-Агросвіт», «Осіївське», «Лан», ФГ «Агро».
Хоч і досить вагомий внесок у виробництва м'яса птахокомбінату «Бершадський», питома вага якого в обласному виробництві вже – 32,8 відсотка, це ще аж ніяк не означає, що ми вже не повинні займатися виробництвом свинини, яловичини.
А як є у нас передовики, то є і на кого рівнятися іншим.
Район був і залишається кузнею кадрів усіх рівнів. Навіть заїжджі інвестори високо цінують наших спеціалістів, порівнюючи їхні досягнення з іншими регіонами, де вони також мають землю.
Не менш цікавим є те, що далеко не скрізь у наш складний час доля господарств ввіряється своїм же односельчанам, ніби заїжджі керівники будуть здатні зробити щось інше, вагоміше. У своїх селах, наприклад, очолюють господарства Л.Т. Глушко, П.Г. Марущак, О.І. Ковбасюк, О.Ф.
Кавун, С.П. Царюк, С.П. Савченко, М.І. Барабаш, О.І. Года.
А скільки їх, із приїжджих, залишаються надовго на Бершадщині. Це і І.С. Зублевич, і М.В. Кінаш. Досягнення кожного теж слугуватимуть вже базою для інших поколінь.
Адже і в них, як і в кожного з нас, у свій час теж були наставники, хоч виробництво велося тоді по-іншому. Це і В.В. Палій з Усті, і брати Федір та Василь Михайловичі Кавуни з Серединки та Шляхової, і Б.Д. Булка з Маньківки, і В.І. Хрипливий з Бершаді, і В.Я. Гонтарук з П'ятківки, М.С.
Шеремета з Джулинки, А.Г.
Загоруйко з Великої Киріївки, О.Т. Гончарук з Війтівки та інші.
З болем в душах віддається, звичайно, спогад про руйнації виробничої бази в окремих селах. Та і окремі керівники, ніде правди діти, не хочуть поки що переобтяжувати себе зайвими клопотами з тваринництвом. Але і про це ми не повинні мовчати. Нехай це стає на сьогодні гірким уроком для інших. Тим більше, що ситуація з розвитком галузі міняється, ставляться серйозні завдання по її розвитку. Передбачено, що кожне господарство тваринництвом у нас буде займатися обов’язково. А щодо занепаду цієї галузі, то творчий дух таких керівників, як, наприклад, П. Г. Марущак, А. Г.
Христич, О.І. Ковбасюк, Л. Т.
Глушко, С. П. Савченко, в очолюваних якими господарствах виробляється більше половини молока, від виробленого в районі, додає впевненості, що нічого надзвичайного з галуззю надалі не повинно статися.
Прекрасну організацію виробництва тваринницької продукції забезпечили такі спеціалісти, як М. М. Нечипуренко та В.І. Савченко з Усті, І. В. Пудлич з Шляхової, В.І.
Білодід та В.О. Глушко з Осіївки, В.Й. Гайдук з Чернятки. Або як не згадати в цей день доярок, які за 10 місяців надоїли вже більше, як по 5,5 тисячі кілограмів молока від корови – це К.І. Сичова з Бершадської філії ЗАТ «Зерно - продукт МХП», Л.І. Стриженюк з Усті, Т. В. Кирилюк та О.І.
Манзій з Осіївки. Можна було б називати й чимало прізвищ завідуючих фермами, телятниць, свинарок, які теж заслуговують на подяку своєю працею.
Не можна обминути в цей день і питання заробітної плати сільських трудівників, яке постає поки що досить гостро. І все ж найвища вона там, де на рівні продуктивність праці. У ТОВ «Чарівна нива», наприклад, вона становить – 2183, ФГ «Новосулківське» – 1724, по Бершадській філії ЗАТ «Зернопродукт МХП» – 1641, птахокомбінату «Бершадський» – 1540 гривень у місяць. В середньому по району вона становить у сільськогосподарському виробництві – 1462 гривні, тоді як на початок року була лише – 1158.
Найголовнішим у даній ситуації є те, що, порівнюючи, співставляючи показники в АПК району, трудівники самі роблять висновки, що є всі можливості для нарощування виробництва, покращання соціально-економічної ситуації в селах. Так, грошей на все може й не вистачати, але досвід повчає, що пора і можна навчитися їх заробляти. Якщо бути активними, іти і розвиватися в ногу з життям – то це вдається, підкоряються навіть світові стандарти виробництва.
Новий Земельний Кодекс остаточно закріплює права громадян на землю. Тож вона повинна ставати не тільки місцем праці селян, а й джерелом їхніх доходів, гарантом їхнього добробуту. Хіба в цьому не переконує факт, що у цьому році 29394 селян, які здали землю в оренду, отримали, як плату за те більше 20 тисяч тонн зерна, а загальна сума виплат у грошовому виразі за земельні паї становить 23 мільйони гривень.
По очікуваних результатах всі господарства в районі завершують рік з прибутками і будуть мати 23 мільйони гривень чистого прибутку при рівневі рентабельності – 8,4 відсотка. Але найкращих результатів досягнули знову ж таки там, де на першому місці відповідальність, а далі вже ініціатива і підприємливість.
Так, дехто може дорікнути, що легко казати «виростили», «намолотили», «надоїли» чи «реалізували». Але ж погодьмося, що само воно не давалося ніколи і нікому. Тож чим швидше це зрозуміємо, тим впевненіше рухатимемося далі.
На сьогодні приємно усвідомлювати, що на фоні області наш район на лідируючих позиціях, хоч це ще не означає, що в нас немає недоліків та резервів.
Тож із святом вас, трудівники сіл. Своєю сумлінною працею ви робите все можливе, щоб Бершадщина і надалі була серед лідерів та відповідала стандартам району високої культури землеробства.
Нехай кожного з сільських трудівників супроводжують надалі тільки удача – і в особистому житті, і у виробничій сфері.
Здоров’я всім, добра і благополуччя, а також успіхів і натхнення у такій важкій, але необхідній для усіх нас праці.
Олександр СНІГУР, голова районної державної адміністрації.


Дивіться також в розділі  Заходи
» 16.06.2018 Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника краєзнавчої книги.
» 16.06.2018 Гарною традицією в нас стали свята-зустрічі однокласників, які ми проводимо через кожних п’ять років. Нещодавно зустрілися випускники двох класів, які закінчили школу в 1983-му, тобто тридцять п’ять років тому.
» 16.06.2018 На базі ДНЗ «Малятко» м. Бершаді відбувся районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня». До участі у ньому були запрошені працівники дошкільної освіти, батьки, бабусі та дідусі, інші особи (старші 18 років), причетні до виховання дітей дошкільного...
» 16.06.2018 відбувся в останній день травня. Усім вихованцям, які закінчили цей заклад, вручено свідоцтва про одержання початкової спеціалізованої мистецької освіти. На урочистостях були присутні батьки, рідні випускників.
» 16.06.2018 Свято у «Барвінку»
» 15.06.2018 Із джерел рідної землі
» 15.06.2018 Мовний літній табір «щаслива англійська»
» 15.06.2018 Таланти бершадщини отримали грошові премії
» 15.06.2018 Підтримка і любов
» 15.06.2018 Країна починається з дитинства
Всі статті розділу Заходи »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Звітний концерт</b><br />29 квітня о 16 годині у актовій залі Бершадської дитячої музичної школи ім. Р. Скалецького відбувся звітний концерт...
49 фото   
<b>БЕРШАДЬ</b><br />Перша згадка в писемих джерелах - 1459 рік. Назва міста давня і непрозора, а основа не розшифрована до кінця і досі....
9 фото   
<b>Листопад</b><br />
64 фото   
<b>Спортивне свято в Бершаді</b><br />7 жовтня 2012 року в м.Бершадь з нагоди Дня вчителя було проведено міжрайонний турнір ветеранів футболу працівників...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Красносілка
Максимчук Олександр Микитович (1919) 1919 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 16.05.44. Похов. с. Семушково, Ржевський р-н, Тверська обл.

З історії Бершаді
Цукровики постійно борються за впровадження на виробництві високої культури виробництва. Поруч з виконанням виробничих планів багато уваги приділяється естетиці виробництва: цехи просторі, світлі, всюди вазони з квітами. На території заводу робітники посадили фруктовий сад, розбили квітники, заасфальтували доріжки. У затінку шумлять струмені невеликого фонтану, поруч - альтанки. В центрі скверу... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Одне з найголовніших свят - Заходи культури на Бершадщині - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення