Подібні фестивалі не новина, вони організовуються щороку. Хіба що урізноманітнюються їх програми. До участі в них запрошуються творчі колективи учителів та учнів.
Перший його етап – шкільний, був проведений у кожній із шкіл району, другий – районний, проведено нашим відділом освіти спільно з профспілковою організацією освітян у лютому. І тепер настала пора провести ось цей – зональний.
Форму його проведення було доведено заздалегідь.
Це була концертна програма, до участі у якій необхідно було рекомендувати молодих виконавців, акустичну, народну, поп, рок, танцювальну музику. Вимогою до концертної програми була різноплановість репертуару – мав бути хоровий, ансамблевий, сольний співи, народна пісня, естрадно-спортивна і бальна хореографія, фольклор, інструментальна музика, розмовний та оригінальний жанри.
Рейтинг концертної програми оцінювався за десятибальною шкалою. Незважаючи, що журі було досить представницьким – до його складу увійшли фахівці обласного будинку вчителя та викладачі музичного факультету педінституту, оцінку концерту було дано дуже високу.
Знаково, що на ньому, поряд з іншими громадянами міста, були присутні й перший заступник голови райдержадміністрації В.М. Баранов та заступник голови районної ради П.А. Сугак, якими відзначено, що дану програму цілком можна представляти на обласному підсумковому гала-концерті.
Торік на нього було відібрано вісім наших номерів. Район у минулому році зайняв І місце у рейтингу за підсумками обласного фестивалю учнівської та учительської творчості. На відзнаку заслуговували всі учасники даного концерту: і хор та ансамбль баяністів Устянської школи, народних інструментів з
Війтівки, художнє читання у виконанні семикласниці з
Великої Киріївки Мар’яни Постоловської, виступ колективу «Світанок» із Флоринської школи, гурту «Кринички» з Шляхівської. З фольклорного блоку не міг не запам’ятатися виступ хореографічного колективу з
Усті, колективу «Щедрограй» з
Баланівки, ансамблю ложкарів з П’ятківки, зразкового танцювального ансамблю «Міраж», автентичного гурту «Оберіг» та фольклорного ансамблю «Перевесло» з БСШ №1, виступ аматорського колективу з БСШ №3 «Світлиця». І все це супроводжувалося відеофотопоказами на спеціально встановленому екрані.
Наймолодшими учасниками виявилися вихованці райцентрівського дитячого садка №4 «Сонечко» у складі ансамблю «До-Мі-Соль-Ка», а також виконавці танцю «Пінгвіни». Серед учнів наймолодшим був скрипаль Максим Клапатюк – першокласник із Баланівської школи.
У концерті взяли учать в основному дитячі колективи, але були й два учительські. Це зведений вчителів музики району і зразковий колектив учителів з БСШ №3.
Не могло не відзначити журі і масовість даного заходу – всього у ньому взяли участь до 250 виконавців, а також костюми, високий рівень організації концерту. А це є свідченням того, що навіть в умовах кризи можна і потрібно проводити подібні заходи. Як і того, що наші педагогічні та учнівські колективи не кивають на негаразди, а живуть повноцінним життям. А як буде пісня, то буде і майбутнє. У вимоги програми, за оцінкою журі, бершадчани вклалися повністю.
А на запитання, чому концерт відбувся посеред буднього дня, а не у вихідні, завідуюча РВО Л.Т. Почвірна пояснила, що так було передбачено обласним графіком проведення подібних заходів.
В інші дні такі заходи проводилися в інших районах.
До завершення концертної програми глядачів вже було більше половини в залі ра - йонного будинку культури.
Напередодні на концерт було запрошено керівників, які мають відношення до освітян, навчальних закладів, батьків і рідних самодіяльних артистів. У вихідні, безумовно, вільних місць не було б.
Хоч програма виступів тривала трохи більше години, задоволення глядачі отримали велике, про що засвідчили їх оплески.
А на завершення прозвучала пісня «Мелодія добра» у виконанні зведеного колективу юних солістів району.
Павло КУШПЕЛА.