Завідуюча ПМПК Ольга Росолик розкрила діяльність психолого-медико-педа го - гічної консультації, чітко окреслила напрямки роботи, цілі та завдання інклюзивної освіти в районі. За інклюзивною формою, відповідно до рекомендацій ПМПК, навчається 4 дитини з особливими освітніми потребами. Питання розвитку інклюзивної освіти в районі активно обговорили учасники колегії.
Мовна політика посідає чільне місце в системі державних пріоритетів. Головний спеціаліст відділу освіти Оксана Тартачна презентувала систему мовної освіти навчальних закладів району.
Сьогодні у восьми школах запроваджено поглиблене вивчення української мови та літератури за державний кошт.
Здійснено глибокий та ґрунтовний аналіз участі та результативності учнів шкіл району в олімпіаді з української мови, міжнародних та всеукраїнських мовознавчих конкурсах. Головний спеціаліст наголосила на нестандартних, інноваційних, актуальних та ефективних формах роботи філологів району. Виступ доповнила керівник творчої групи учителів української мови та літератури Олена Деркач.
Методист районного методичного кабінету Оксана Когут висвітлила стан реалізації заходів державної програми «Репродуктивне здоров’я нації» на період до 2015 року у загальноосвітніх закладах району. Наголосила, що пріоритетом державної політики, задекларованої Конституцією України, є життя і здоров’я її громадян. Методист ознайомила присутніх з результатами моніторингу реалізації державної програми «Репродуктивне здоров’я нації» у ЗНЗ району, що проходив у листопаді 2014 року. Члени колегії обговорили це питання та вирішили активізувати увагу педагогічних колективів, не допускати фактів поверхневості та формалізму, покращити співпрацю із закладами охорони здоров’я, батьками та дітьми задля збереження майбутніх поколінь здорових українців. Поділилася досвідом, результатами напрацювань педагогічного колективу заступник директора з виховної роботи Джулинської ЗОШ І-ІІІ ст. Лариса Заміхора. Вона наголосила, що результат роботи необхідно передбачати ще на етапі планування. У виступі заступник з виховної роботи Бершадської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 Наталя Байдалюк акцентувала увагу на вікових етапах та особливостях реалізації державної програми.
Не менш актуальним постає на сьогодні питання цивільного захисту населення. Про це повідомила методист РМК Алла Олійник. Діти є найбільш вразливою категорією у часи катастроф та надзвичайних ситуацій. Відділом освіти, адміністраціями загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладів проводиться ґрунтовна робота щодо виконання основного завдання цивільного захисту – забезпечення готовності до дій за призначенням.
Продовжується робота щодо удосконалення системи зв’язку, оповіщення, взаємодії, передачі інформації щодо характеру надзвичайної ситуації. Відпрацьовується чіткий алгоритм дій в разі виникнення таких ситуацій. Проаналізовано стан елементарних захисних споруд (сховищ) та протирадіаційних укриттів, що розташовані в приміщеннях і на території навчальних закладів. Доповнила і охарактеризувала стан та особливості цивільного захисту у дошкільних закладах методист РМК Наталя Свистун.
Виступи були підсилені відеопрезентаціями.
Лідія ДЗЮБЕНКО, начальник відділу освіти РДА. Оксана ТАРТАЧНА, головний спеціаліст відділу освіти РДА.