Та рідко хто замислюється, з чого дійсно розпочинається кар'єра людини – причому не паперова, як от наявність диплому, а реальна – з урахуванням усіх потреб, здібностей, схильностей, насамперед. До професійного самовизначення людина має прийти самотужки – це ніби верхівка айсберга під назвою «індивідуальна профорієнтація». Але підштовхнути її до цього кроку, створити відповідні умови для розвитку тих чи інших здібностей, задатків має школа.
Рік тому вчителі Баланівської ЗОШ І-ІІІ ступенів активно почали впроваджувати соціальний проект «Профорієнтація». Адже вимоги сучасної освіти передбачають, що чи не найосновнішою особливістю сучасного уроку залишається співвідношення теорії і практики в навчальній діяльності учнів.
Так, підсумкові уроки фізики Л.І. Кушнір практикує на виробництві, відвідуючи разом із одинадцятикласниками Бершадський ретлянстратор під час вивчення теми «Радіохвилі. Принцип радіозв’язку», а пояснення розділу «Механіка та механізація виробництва» вдало здійснює під час екскурсії на тваринницький комплекс. Доброю традицією стали уроки української літератури та історії в краєзнавчому музеї, фольклорні місцеві експедиції.
Директор школи, учитель біології О.О. Острук чи не найбільше поєднує у навчальному процесі навички дітей, набуті практично, з теоретичним матеріалом. Під егідою свого наставника юні біологи у польових експедиціях ознайомились із професіями садовода, агронома.
Плідно завершилась тісна співпраця старшокласників школи та місцевих аграріїв щодо вирощення гібридів кукурудзи та дослідження їхніх особливостей. Науково-дослідна робота посіла перше місце на обласному конкурсі.
Олександр Олексійович з учнями восьмих класів частий гість і на підприємстві «Бершадсь кий рибгосп». Під час вивчен ня теми «Надклас «Риби». Клас «Кісткові риби».
Ряд «Коропоподібні» школярі мали змогу побачити весь процес вирощення риби. Директор господарства С.Й. Рудківський, розпочавши розповідь про етапи та особливості риборозведення, продовжив зна йомство екскурсією зимувалами, нагульними ставами, господарськими приміщеннями.
Олександр Олексійович завжди цитує вислів відомого педагога: «Теорія відлякує успіх, практика ж наближає його до учня», тому і вчитися біології баланівським школярам цікаво та просто.
Тетяна ПЛАХОТНА, заступник директора Баланівської ЗОШ І-ІІІ ступенів з навчально-виховної роботи.