Приємно дивитись на зелену красуню, що сяє різнобарвними вогнями електричних гірлянд. Але уявіть собі, що на гілках враз спалахнув і побіг невеликий вогник, який ще мить тому радував душу та створював святковий настрій. Цей вогник набирає силу, охоплює зелене деревце, і миттю лісова красуня перетворюється в чорний жахливий скелет, зал заповнюється димом. Свято зіпсоване, пропав новорічний настрій, до когось прийшло нещастя.
Щоб цього не сталося, служба наглядово-профілактичного обслуговування Бершадського району нагадує елементарні застережливі заходи, які потрібно виконати заздалегідь при оформленні новорічної ялинки та при проведенні дитячих ранків, молодіжних карнавалів.
Ялинка повинна міцно прикріплятися до підлоги, щоб не перевернулася і не загороджувати виходу із зали, гілля не повинні торкатись стін та стелі і знаходитись від них на відстані не менше одного метра. Не прикрашайте ялинку легкозаймистими іграшками, що виготовлені із пластмас, паперу чи вати. Забороняється обсипати ялинку бертолетовою сіллю та освітлювати свічками.
Ілюмінація ялинки виконується спеціалістом-електриком за допомогою гірлянд фабричного використання зі справною ізоляцією, без оголених жил, напругою не більше 12 вольт та послідовним включенням в електромережу. Не дозволяється зв’язувати вузлами електричні проводи. Гірлянди на ялинці вмикають на початку свята та вимикають їх після його закінчення, постійно наглядають за ними. Діти повинні перебувати під наглядом дорослих, чергових вчителів, вихователів та організаторів проведення вечорів. Не варто одягати дітей та дорослих у карнавальні костюми, виготовлені із вати, паперу та інших матеріалів, що легко займаються та спалахують.
Біля ялинки серед дітей та дорослих не дозволяється застосовувати іграшки, що можуть викликати появу іскри чи вогню: феєрверки, хлопавки, бенгальські вогні, від яких можуть загорітися одяг на людях, новорічне деревце або інші легкозаймисті матеріали. Все це може призвести до важких наслідків, пов’язаних із отриманням опіків та загибелі відпочиваючих.
Перед початком проведення свята потрібно перевіряти справність ілюмінації на всій ялинці та електричного освітлення в приміщенні, забезпеченість первинними засобами пожежогасіння, переконатись чи не захаращені виходи та проходи і перевірити, чи вільно відкривають ся двері на основних та запасних виходах.
Біля входу у приміщення зали, в якій встановлено ялинку, на випадок гасіння пожежі необхідно мати напоготові 3-4 вогнегасники, запас води, кошму та інший протипожежний інвентар.
Пам'ятайте, що відповідальність за дотримання правил пожежної безпеки при проведенні новорічних свят покладається на керівників закладів, установ та організацій, а вдома – на батьків, які повинні зробити все, щоб Новорічне свято не було затьмарене лихом.
Аліна БОЙКО, інспектор служби наглядово-профілактичного обслуговування Бершадського району.