Нещодавно на базі Великокиріївської ЗОШ І-ІІІ ступенів було проведено районний семінар директорів шкіл з теми «Формування позитивного іміджу – основа для розвитку свідомої творчої особистості». І це не секрет, бо питання іміджу нашої школи особливо популяризується з приходом молодого та енергійного директора Т.А. Сметанської, стало предметом обговорення в учнівському, батьківському та вчительському колективах.
З метою відслідкування образу школи проведено анкетування серед батьків, учнів та учителів, які вважають, що основними факторами, які впливають на рейтинг школи, є безпека учнів у школі, високий рівень знань учнів, розвиток творчої особистості, комунікативність учнів, життєва компетентність, професіоналізм вчителів, затишок та комфорт у школі, сприятливий психологічний мікроклімат.
Семінар розпочався з відвідування уроків учителів-професіоналів Т.А. Сметанської, Г.І. Ткачук, Л.М. Постоловської, Г.Г. Поліщук, Г.Д. Безкревної, Т.М. Охріменко, Т.О. Горбенко, Н.В. Козленко, які працюють над проблемою «Формування творчої особистості учнів на уроках», підвищують свій фаховий рівень, впроваджують новітні педагогічні технології та намагаються йти в ногу з часом. Директори були приємно вражені вмінням учнів вести бесіду, діалог, працювати в групах та парах, вмінням самореалізовуватися та самовдосконалюватися.
«Родзинкою» юних талантів став виховний захід «Ярмарковий вернісаж «Її Величність Картопля», де учні майстерно відтворювали ярмарок (на знімку), а присутні радо зустрічали продавців, Стецька, славнозвісних Параску та Палажку, Картоплю, українських кумів, Омелька, циганів тощо. Та яке свято без пиріжків та вареників у сметані, якими так ласував Стецько!
Окрасою свята стали танці «На городі», «Варенички», «Ой, я молода на базар ходила», «Циганочка», «Школа Купідонів».
Приємно вразила учасників семінару виставка робіт вихованців гуртків «Акварелька» (керівник Л.І. Яворська), «Світ фантазії та рукоділля» (керівник Н.М. Сташко). Зокрема, треба відзначити персональну виставку робіт учня 8 класу Олександра Тимошенка «Диво твоїх рук та фантазій» та овочеві композиції учнів 2-8 класів, страви з картоплі учнів 9 класів та дизайнерські картини «Картопляний натюрморт» учнів 10-11 класів. Фантазії учнів не було меж, а особливо прагненню кожної дитини розкрити свої таланти.
Завершальним акордом семінару стала педрада-тренінг директорів з питання «Формування іміджу сучасної школи». Працюючи в групах, директори створювали структуру іміджу: імідж педагогічних послуг, керівника і заступників, персоналу, зовнішній та візуальний образ, чітко розмежовували їх структуру та порівнювали можливості кожної школи. Шляхом методу «Дерево рішень» надавали пропозиції «Як досягти позитивного іміджу сільської школи в сучасних умовах» та залишили низку побажань нашому шкільному кораблю.
Приємно відзначити захоплення гостей візуальним та зовнішнім образом нашої школи, адже поступово вона стає конкурентноспроможною.
Весь педагогічний колектив працює за девізом: «Ми не намагаємося стати кращими за інших, ми прагнемо стати завтра кращими за нас сьогодні».
І це дійсно так. Ми гордимося своїми успіхами, дбаємо про кожну ідею, знахідку, збираємо їх по крупинках. Діяльність нашого колективу є результативною. Ми беремо участь у міжнародних та дослідницьких конкурсах, олімпіадах, турнірах. Так, минулого навчального року учениця 9 класу М.Постоловська зайняла І місце в ІІ-ому етапі та ІІІ місце в ІІІ-ому етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з української мови та літератури, І місце в районному, ІІІ місце в обласному та в ІV етапах Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Т.Шевченка, І місце в районному конкурсі знавців української мови імені П.Яцика, І місце в ІІ-ому етапі та ІІ місце в ІІІ-ому етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з історії та правознавства.
Учень 7 класу О.Тимошенко – ІІ місце в районній олімпіаді з географії, а І.Безкревний, учень 10 класу – ІІІ місце з історії. Учениця 6 класу А.Будженко стала переможцем районного етапу Всеукраїнського конкурсу експериментально-дослідницьких робіт з природознавства та біології «Юний дослідник».
Шкільна агітбригада «Позитив» виборола ІІ місце у районному етапі V Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я».
Значних успіхів досягнуто й у розвитку фізичної культури та спорту: ІІ місце в районних змаганнях з легкої атлетики, І-ІІ місце з бігу на 400 м, І-ІІ місце в стрибках в довжину з розбігу. Це притому, що уже протягом 5 років учні нашої школи не мають можливості займатися в спортивному залі. В школі працюють гуртки художньо-естетичного, сприяння творчого розвитку та спортивного напрямків, де 90 дітей творять своїми руками красу та розвивають свої творчі здібності, а 50 дітей поглиблюють свої знання з математики, української мови, біології, географії, народознавства, українознавства під час факультативних занять. Учні 10 класу мають нагоду отримати «ази» з основ журналістики.
Організовуємо постійний зворотній зв’язок з громадськістю, створили власну газету «Шкільний вісник», яка є поштовхом для майбутньої співпраці з іншими газетами та журналами.
Імідж школи – це її досягнення, а досягнення мають бути в різних сферах життєдіяльності навчального закладу. І все залежить від нас: нашої активності, ініціативності, працелюбності, наполегливості. Лише тоді школа буде привабливою, матиме свій неповторний образ. Погоджую ся з думкою Ю. Палехи: «Імідж, що постійно не підкріплюється реальними справами, тане з часом, як сніг на весняному сонці». Тому життя в школі вирує, будуються нові плани на майбутнє, створюється запас довіри до всього того, що відбувається в наших стінах.
Галина ТКАЧУК, заступник директора з навчально-виховної роботи Великокиріївської ЗОШ І-ІІІ ступенів