Fridge magnet wooden gears

ЗНО-2012: плюс один предмет і мінус два тижні на підготовку

  • Подобається0Не подобається
  • 24 Січня 2012 р


Якщо учень не був відмінником у школі - то й на тестах дива не станеться, переконують педагоги

Випускники, які цього року планують вступати до інститутів й університетів, повним ходом готуються до зовнішнього незалежного оцінювання.
З першого січня 2012 почалась і реєстрація учасників на ЗНО. Абітурієнтів знову очікують зміни. По-перше, тести вступники складатимуть на два тижні раніше, ніж зазвичай, - у зв'язку з проведенням чемпіонату Євро - 2012. Крім того,  до списку предметів цього року внесли всесвітню історію. Далі - кількість дисциплін, тести з яких можна складати за вибором, скоротили до чотирьох (раніше було п'ять).

Незалежне оцінювання з української мови і літератури залишається обов'язковим. На вибір залишається математика або історія України, а також предмети, необхідні для обраної професії. Детальніше про зміни, які чекають на абітурієнтів і випускників 2012 року, "МІСТУ" розповів Геннадій Кузьменко - директор Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти.

- Реєстрація учасників проходить вже два тижні. Скільки заявок подано?

- Поки що заявок - лише вісімнадцять із усієї області. Мабуть, діти з батьками ще святкують. Раджу: тим, хто планує вступати до вузів, потрібно поспішити, реєстрація на ЗНО триватиме лише до 20 лютого. Саме ж тестування починатимемо 15 травня - через проведення в Україні Євро-2012. У минулі роки тестування починалось у червні. А пробне тестування буде проведено, як завжди, 24 і 31 березня, реєстрація на нього вже завершилась. Складатимуть його майже 70% нинішніх школярів. Пробне зовнішнє незалежне оцінювання - платне, коштує 84 гривні за один предмет.

- Де розташуються пункти тестування на Вінниччині і хто перевірятиме результати ЗНО?

- Пункти тестування будуть розміщені у десяти містах Вінницької області. Це - Хмільник, Калинівка, Липовець, Гайсин, Бершадь, Тульчин, Могилів-Подільський, Жмеринка, Бар і Вінниця. З приводу того, хто перевірятиме наші тести, можна лише сказати, що точно не вінницька комісія. Ми дізнаємось, куди поїдуть тести вінницьких випускників, у день іспитів. Торік роботи вінничан перевіряли Львівська, Одеська, Донецька, Івано-Франківська і Київська комісії.

- Цього року кількість предметів, що можна обрати для тестування, скоротили до чотирьох. У чому причина?

- Раніше, коли випускники реєструвались на п'ять предметів, вони, як правило, на п'ятий не приходили. Адже для вступу у вуз потрібно три предмети, інколи третій іде на вибір. Тому ми і залишили можливість скласти тести з чотирьох предметів, щоб можна було обрати той, де вищий результат. До того ж, за такого обмеженого вибору, люди робитимуть вибір майбутньої спеціальності обдуманіше, та й готуватись до чотирьох тестів легше.

- Прохідний бал зріс. Який мінімальний результат потрібно набрати цьогорічним вступникам?

- Мінімальна прохідна кількість балів із профільного предмету зросла до 140, а минулого року була 124. Але ці зміни торкнулись лише профільного предмету, для решти ж дисциплін прохідний бал так і залишився - 124. Для декого набрати прохідний бал - мрія. Є у нас такий хлопець, що цього року українську мову складатиме вже четвертий раз. Хоча динаміка у нього дуже добра: перший рік він набрав 109 балів, другий - 111, минулого року - вже 123 бали. Цього року мати найняла йому репетитора, то, думаємо, що все в нього вийде. Найвищий бал, за який можна поборотись на незалежному оцінюванні - це 200, з кожного предмету.

- Чи змінились самі тести, порівняно з минулорічними?

- Серйозних змін немає. Лише в тесті з української мови і літератури доданий новий розділ "Теорія літератури", також дещо змінений список літературних творів.

- Якщо людина закінчила школу давно і хоче вступати до університету, їй теж потрібно складати ЗНО?

- Незалежне оцінювання стало обов'язковим у 2008 році. Якщо людина закінчила школу раніше, то у неї є вибір складати іспити чи вступати через ЗНО. Так само для інвалідів і військовослужбовців. Але переважна більшість абітурієнтів пробують вступати до вузів все-таки через зовнішнє незалежне оцінювання.

- А якщо вступаєш до вищого навчального закладу після технікуму, потрібно складати ЗНО?

- Якщо студент вступає до вузу по тій самій спеціальності, яку він опановував у технікумі, то ЗНО складати не потрібно. А якщо вступає на іншу спеціальність - доведеться складати тести.

- Вже традиційна тема: чи реально списати або ж отримати підказку під час тестування?

- Розподіл людей на групи відбувається таким чином, що учні, складаючи ЗНО, у свої школи не потрапляють. До того ж, профільних вчителів на тестуванні немає, а, як відомо, вчитель іноземної мови знає географію не краще за випускника. Списувати зараз бояться, тому що коли представники комісії знаходять в учня шпаргалку, його одразу ж виганяють, а мобільний телефон на тести пронести неможливо - його знайде металошукач.

- У кого вищі результати на тестах: у сільських чи міських дітей?

- Випускники із сільської місцевості краще здають українську мову, біологію, географію - тобто предмети, де можна обійтись без репетитора. Безумовна перевага міських дітей в іноземній мові й хімії. Як правило, результат ЗНО нижчий результату атестата. Багато шуму наробила історія з дівчинкою, що в атестаті мала двійку з математики, а на ЗНО отримала 140 балів. Проте ця ситуація прояснилась дуже просто - дівчина гарно вчилась у середніх класах, а у старших майже не ходила на уроки, оскільки... закохалась. Із середньої школи знання у школярки залишилась, от вона і здала ЗНО на трійку (саме такий оціночний еквівалент 140 балам на ЗНО). Але ж трійка це не відмінно!

- Чи дійсні сертифікати ЗНО минулих років?

- Саме незалежне оцінювання, як ми вже говорили, обов'язковим стало з 2008 року. І сертифікати ЗНО, яке складалось з 2008 року, чинні і діють вони також у цьому році. До того ж, сертифікати з різних предметів можна комбінувати. Тобто можна взяти два результати з минулого року і один предмет скласти цього року.

- Що робити, якщо сертифікат ЗНО, отриманий раніше, людина загубила?

- У такому разі виготовляється дублікат сертифіката. Це зовсім нескладна процедура, виготовляється дублікат швидко. Проте за виготовлення нового документа треба заплатити чотирнадцять гривень.

- Чи можна змінити обраний для складання ЗНО предмет, якщо реєстрація вже завершена?

- Змінити предмет можна, але тільки до п'ятого березня. Для цього потрібно пройти повторну реєстрацію, ще раз надіславши до регіонального реєстраційного центру документи і раніше отриманий сертифікат 2012 року. Хоча, як показує практика, такі випадки трапляються рідко.

- Які особливості складання ЗНО для людей з обмеженими фізичними можливостями?

- Вступники на інвалідних візках складають ЗНО у пристосованих школах - з пандусами, на першому поверсі. Людей із проблемами зору забезпечуємо спеціальними засобами, такими, як лупа, людей з проблемами слуху - сурдоперекладачем, дітей, хворих на цукровий діабет - додатковою медичною сестрою.

- На Вашу думку, незалежне оцінювання змінило ставлення випускників до навчання і підготовки до вступу?

- Безумовно. Вступники почали серйозніше готуватись до складання тестів. Учні почали ходити в бібліотеки, читати твори української літератури. Вже у жовтні, фактично на початку навчального року, практично неможливо знайти хорошого репетитора, їх давно "розібрали". До того ж, після того, як шість ректорів втратили роботу, ніхто більше не береться за підроблення результатів. Все перевіряє Міністерство освіти. Результати вінницьких вступників перевіряють у інших областях, причому ми до останнього не знаємо, де саме.

- Що побажаєте вступникам?

- Розуму, терпіння і уважності.


Дивіться також в розділі  Освіта і наука
» 01.04.2018 «Щаслива дитина, де дружня родина, міцна Україна» у Бирлівській школі прийшли батьки, бабусі, дідусі, рідні учнів. Їх щиро вітали директор Дмитро Сокур, учителі, школярі. Благочинний району протоієрей Ростислав Процанін подякував колективу за...
» 01.04.2018 * Урок-лекцію «Відомі скрипалі-виконавці» з використанням відеоматеріалів проведено у дитячій музичній школі ім. Р. А. Скалецького за сприяння кіновідеомережі.
» 24.03.2018 Учні загальноосвітніх шкіл нашого району взяли участь у третьому етапі всеукраїнських олімпіад 2017-2018 навчального року.
» 12.01.2018 Із 9 до 31 січня 2018 р. абітурієнти можуть самостійно реєструватися для участі в пробному ЗНО на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.
» 05.01.2018 Конкурс «Учитель року-2018»
» 05.01.2018 Сумівській школі – дев’яносто
» 15.12.2017 У чиїх руках доля коледжу?
» 11.12.2017 «Сонечку» – п’ятдесят!
» 10.11.2017 Новини освіти коротко
» 04.11.2017 Університет третього віку
Всі статті розділу Освіта і наука »
Цікаві фото
13 фото   
<b>ФЛОРИНО</b><br />Засноване італійським інжинером Флорингом у&nbsp;XV столітті, від імені якого і походить назва села.
2 фото   
<b>Посівний календар на 2011 рік</b><br />У календарі вказані тільки найсприятливіші дні для садіння та сівби овочевих культур, але їх можна сіяти і саджати і...
11 фото   
<b>ГОЛДАШІВКА</b><br />Назва села походить від прізвища одного з керівників гайдамацького руху на Поділлі - козака Голдаша, який після...
4 фото   
<b>Найбільше наше багатство</b><br />Минулої суботи у районному будинку культури відбулися урочистості з нагоди Дня працівників сільського господарства....
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Романівка
Білецький Йосип Бенедиктович (1905) 1905 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.07.44.

З історії Бершаді
Важливим завданням, яке постало згодом перед трудівниками, була соціалістична перебудова сільського господарства. Взимку 1923 року в Бершаді створюється сільськогосподарська трудова артіль «Колос» а влітку - артіль «Серп» Це були невеличкі кооперативні об'єднання селян. 105 членів артілі «Серп» хазяйнували на 90 десятинах землі. Артіль з самого початку добилася добрих показників - урожай був... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

ЗНО-2012: плюс один предмет і мінус два тижні на підготовку - Новини освіти та науки м. Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення