На знімку: директор медколеджу К.М. Оніщенко (у центрі), завідуюча практикою О.В. Петровська (справа) та викладач мікробіології О.Л. Білозір (зліва) зі студентами.
Незважаючи на всі складнощі, які переживає сьогодні сфера охорони здоров’я, престиж медичного працівника залишається дуже високим. Щороку велика кількість випускників бажає здобути медичну освіту.
Серед медичних вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації Вінницької області гідне місце займає Бершадський медичний коледж.
Його колектив гордиться своїми випускниками, здійснює професійну підготовку сучасної молоді, своїми планами та задумами задивляється в майбутнє медицини і освіти. За роки існування у навчальному закладі склалася своя система освіти майбутніх медичних працівників та традицій виховання.
Практичне навчання є невід’ємною частиною процесу підготовки спеціалістів і постійно знаходиться в центрі уваги педагогічного колективу. Рівень практичної підготовки фахівців в значній мірі залежить від якості підготовки і організації проведення практичних занять. Досвідчені викладачі-методисти клінічних дисциплін: сестринської справи – Т.Т. Сільчук, терапії – М.А. Цимбалюк, хірургії – І.І. Нестеренко, акушерства та гінекології – В.І. Шевчук, старші викладачі: сестринської справи – В.Є. Гунько, педіатрії – Н.Л. Кадирова, викладач вищої категорії Т.М. Попадюк використовують нові форми і методи роботи зі студентами, щоб вони мали змогу одержати не тільки міцні, а й сучасні знання та професійні навички.
Велике значення має також матеріально-технічне забезпечення навчальної практики. В цьому році було придбано медичні прилади та інструменти на суму понад 10 тис. гривень.
На базі Бершадської ЦРЛ коледж має 5 навчальних кімнат. Значна кількість практичних занять проводиться в коледжі в кабінетах доклінічної підготовки. Достатнє матеріальне їх забезпечення, а також створення тренажерних кабінетів, допомагають практичному засвоєнню навчального матеріалу.
Виробничу і переддипломну практику студенти проходять на базі Бершадської ЦРЛ та інших лікувально-профілактичних закладів області.
Метою виробничої практики є удосконалення студентами навичок зі спеціальності, закріплення та систематизація знань та вмінь відповідно до стандартів практичної підготовки медичної сестри, фельдшера. Виробнича практика – це дуже відповідальна праця, робота під керівництвом досвідчених наставників-медиків. Основне її призначення – застосування теоретичних знань і навиків, отриманих під час навчання, в реальних умовах лікувальної установи. Студенти проходять практику у всіх відділеннях лікарні, освоюючи специфіку роботи з різними хворими. Надійні теоретичні і практичні знання дозволяють успішно освоювати всі складнощі майбутньої професії.
Користуючись нагодою, від щирого серця вітаю лікарів і медичних сестер, студентів коледжу, викладачів, лаборантів з професійним святом – Днем медичного працівника. Ви вибрали найгуманнішу і найпотрібнішу людям професію. Будьте ж самі здорові, зберігайте бадьорість і оптимізм! Нових відкриттів і творчого горіння вам на медичних теренах. Благополуччя і добра вашим близьким!
Катерина ОНІЩЕНКО, директор медичного коледжу