День української писемності та мови

  • 1
  • 6 Листопада 2009 р


Неграмотність? Байдужість! Про необхідність бути грамотним напередодні дня української писемності і мови.
Коли я ознайомився з цією справою, то одразу згадав українську драматургічну класику. Пам’ятаєте, в п’єсі Карпенка-Карого персонаж ніяк не міг второпати, чи він Боруля, чи Беруля. Єдине, що знав точно, що він Мартин. А все тому, що якийсь не дуже грамотний канцелярист наплутав у документах, відтак у бідолашного Мартина з’явилася проблема, яку не міг розв’язати.
…Зустрівся якось на вулиці із жителькою мікрорайону Бершаді – Пилипонівки. І Ганна Василівна Юрова розповіла, що ні з того ні з сього на неї звалилася, на перший погляд, дріб’язкова, але вельми неприємна проблема. Ще десь у 80-их роках її родичка Харитина Василівна Юрова написала заповіт, в якому все майно перейде після її смерті Ганні Василівні.
А в чому ж проблема?

Справа в тому, що Харитині Василівні належить ще й 1,7 га землі, яку вона здає в оренду ТОВ «Жорняки». І при оформленні бланка державного акта на право власності на земельну ділянку серії ЯА № 827270, виданого 16 грудня 2005 року, ім’я власника землі хтось дуже грамотний перекрутив, написавши його «Харатина». Хто це зробив, нині важко встановити, бо у районному відділі земельних ресурсів посилаються на Вінницький філіал інституту землеустрою, який і виготовляє такі документи. Причому, у всіх первинних документах ім’я жінки написано правильно: Харитина.
Відчуваючи, що помилка ця ще дасть про себе знати, Ганна Василівна вирішила виправити чийсь ляпсус. І спочатку звернулася у районний відділ земельних ресурсів.
Там їй видали довідку про те, що ім’я власниці Харитини Юрової надруковано неправильно. Але у зв’язку з тим, що «відповідно до пункту 2.9 Інструкції про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою та договорів оренди землі, затвердженої наказом Державного комітету України по земельних ресурсах 04.05.99 № 43 усі записи мають бути зроблені державною мовою, чітко і розбірливо, виправлення не допускаються, відділ Держкомзему у Бершадському районі не може виправити дану помилку».
Оскільки зазначений державний акт пройшов державну реєстрацію, для внесення змін до нього необхідно в судовому порядку скасувати цю реєстрацію.
Тобто за чийсь недогляд, неуважність, зрештою елементарну неграмотність (читай – байдужість) Ганна Василівна мусить платити власні гроші і немалі. Лише за оформ - лення позову треба заплатити не менше трьохсот гривень. На цьому витрати не припиняться. І все через чиюсь елементарну неграмотність. Розумію, що у тому ж філіалі інституту землеустрою таких документів оформляється дуже багато. Але ж той, кому доручено це робити, мусить бути дуже уважним, чітко звіряти написане на державному акті на право власності із первинними документами.
А якщо виконавець вносить свої корективи у написання імені чи прізвища, і робить це неправильно, то, напевно, такий працівник мусить сам особисто компенсувати всі судові витрати по виправленню помилки.
Сподіваюсь, що прикрий недогляд буде виправлено, а винні у допущенні помилки оплатять її виправлення з власної кишені. Як по-іншому навчити з відповідальністю ставитись до дорученої справи?
Хто ж усе-таки допустив цей промах?
Слово – за Вінницьким філіалом інституту землеустрою.
А взагалі урок з цієї історії повинні засвоїти всі: грамотність – це не примха, це елементарна вимога до всіх.
Тільки за умови повної грамотності чиновників ми захистимо себе від таких «грамотіїв», які додали стільки турбот Ганні Василівні та її сім’ї.
Федір ШЕВЧУК.


автор: Газета "Бершадський край"
Дивіться також в розділі  Освіта і наука
» 01.04.2018 «Щаслива дитина, де дружня родина, міцна Україна» у Бирлівській школі прийшли батьки, бабусі, дідусі, рідні учнів. Їх щиро вітали директор Дмитро Сокур, учителі, школярі. Благочинний району протоієрей Ростислав Процанін подякував колективу за...
» 01.04.2018 * Урок-лекцію «Відомі скрипалі-виконавці» з використанням відеоматеріалів проведено у дитячій музичній школі ім. Р. А. Скалецького за сприяння кіновідеомережі.
» 24.03.2018 Учні загальноосвітніх шкіл нашого району взяли участь у третьому етапі всеукраїнських олімпіад 2017-2018 навчального року.
» 12.01.2018 Із 9 до 31 січня 2018 р. абітурієнти можуть самостійно реєструватися для участі в пробному ЗНО на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.
» 05.01.2018 Конкурс «Учитель року-2018»
» 05.01.2018 Сумівській школі – дев’яносто
» 15.12.2017 У чиїх руках доля коледжу?
» 11.12.2017 «Сонечку» – п’ятдесят!
» 10.11.2017 Новини освіти коротко
» 04.11.2017 Університет третього віку
Всі статті розділу Освіта і наука »
Цікаві фото
3 фото   
2 фото   
19 фото   
10 фото   
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Чернятка
Дашківський Афон Якимович (1906) 1906 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 29.04.44. Похов. с. Дролбас, Румунія.

З історії Бершаді
Широкого розмаху стахановський рух набув на спиртовому та пивному заводах, меблевій фабриці, маслозаводі, серед робітників артілей. Учасники змагання, маючи значні трудові досягнення на своїх підприємствах, подавали шефську допомогу сільським трудівникам. Ще з довоєнних часів збереглись міцні зв'язки робітничого колективу цукровиків з селянами с. Поташні. Робітники після закінчення... Читати далі »


Якщо Ви виявили помилку, виділіть текст з помилкою та натисніть Ctrl+Enter щоб повідомити про це редакцію

Останні новини
Може бути цікаво

День української писемності та мови - Новини освіти та науки м. Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники