В програму Тижня ввійшли такі заходи, як усний журнал «Прислухаймось до гомону нашої землі», виставка з фондів районного краєзнавчого музею «Бершадь – місто історичне», книжкова виставка-панорама районної бібліотеки «Видатні особистості Бершадщини», книжкові виставки, організовані бібліотекою коледжу «Моя Україна – вільна держава, з нею пов’язую долю свою», «Українське козацтво в образотворчому мистецтві», експресінформація «360 років Козацької Республіки», виставка студентських газет, плакатів та науково-пошукових робіт.
У цій композиції були представлені матеріали про сучасне Донське козацтво, а також звучали козацькі пісні у виконанні Донського козачого хору.
Бершадь – улюблене місто нашого студентства. З ним пов’язані студентські роки, сходинки самостійного життя, формування найкращих рис особистості. Тому воно оспіване в поезії наших поетів-початківців Наталії Малаховської та Аліни Квашук, цікаві роботи представили студенти, які досліджували історію походження назви міста, розвиток його найбільших підприємств, сільського господарства, проілюстровано трагічні сторінки життя нашого міста, винесено певні уроки для майбутнього. Переглянули фільм «Бершадський край», де промайнули мальовничі куточки нашого міста, навчальні заклади, адміністративні будівлі, визначні місця та інше.
Крізь простір і час долинули до нас пристрасні слова учасників історико-літературної композиції «Козаччина – синонім свободи». Перед студентами постали картини із життя та побуту козаків, які боролися з численними ворогами за православну віру, українську народність, свободу, людські права, які створили безліч високохудожніх дум та високоморальних історичних пісень. Вони свято оберігали всі дорогі заповіти своїх предків, виступали носіями високої громадянськості, вражали сучасників і вражають нащадків своєю далекоглядністю.
Добре підготовлені студенти, матеріал, який був викладений ними – все це простелило в душі молодого покоління стежину сприйняття духовного багатства свого народу, поєднало різні покоління однією гордістю: ми – українці.
Це сприяло вихованню у студентів національної свідомості, духовності, патріотичних почуттів, любові до своєї Батьківщини, її культури, історії та українського слова.
Дирекцією коледжу було підбито підсумки проведення Тижня історії України, оголошено подяку викладачеві суспільних дисциплін В.В. Клєвцовій за високопрофесійний рівень та використання інноваційних форм і методів та впровадження їх у навчальновиховний процес коледжу, провідному бібліотекарю Н.С. Обуховській за організацію Тижня та оформлення книжкових виставок, художньому керівнику Ю.М. Баранову, заступнику з гуманітарної освіти та виховання О.І. Левковській та вручено грамоти студентам, які брали активну участь у підготовці та проведенні Тижня історії України.
Подібними заходами педагоги виховують у студентів національну свідомість, патріотизм, гордість за свою державу. Такі заходи залишають добрий слід, а спогади про участь в них довго живуть в душах вихованців.
Ніна ОБУХОВСЬКА, провідний бібліотекар.