У холодну пору року учні переймаються проблемами екології більше на теоретичному рівні, випускають екологічні газети, уклали збірку «Легенди мого краю про рослини». Учні 8 класу провели передноворічну операцію «Збережи ялинку». Проводяться різноманітні екологічні свята – «День зустрічі птахів», «Чи є життя після нас?», «Найрозумніший еколог», «Екологічний ерудиціон», «Батькова криниця» та інші.
З настанням теплих днів «закипіла»робота на шкільному подвір’ї. Учнями 8-11 класів (класні керівники Г.І.
Горогошко, Н.О. Тодоренко І.Д. Кирилюк, Г.І. Повалінський) упорядковано шкільний сад, на пришкільних ділянках створено вітаміннолікарську грядку, паспортизовано і систематизовано дерева та кущі, що ростуть біля школи.
До Дня довкілля семикласники (класний керівник О.Г.
Петрук) посадили бузковий гайок.
А окрасою Осіївської ЗОШ має стати «розарій», адже висаджено 30 кущів троянд (хочеться подякувати батькам та учням, які доклали зусиль у його оформленні).
Вчитель трудового навчання І.Д. Кирилюк, перебуваючи на лікуванні у м.Трускавці, привіз у школу незвичайний подарунок – 35 саджанців смереки, які були висадженні на шкільному подвір’ї.
Мальви є символом українського обійстя, тому ми не могли оминути їх увагою. Є у нас і мальвова алея, яка милує око всім, хто проїжджає чи проходить повз неї.
Кожен рік учні 6 класу беруть участь в акції «Джерело».
Вони прагнуть віднайти кожне замулене джерельце, сховане глибоко в землі, розчистити його, впорядкувати, спрямувати потік води до річки. У старожилів села цікавляться легендами про них, народними переказами.
Дітей молодшого шкільного віку змалку привчаємо висаджувати і дбайливо доглядати городні та зернові культури, кущі, дерева, квіти, бережливо ставитись до птахів, диких звірів, розуміти природу як живий всеохоплюючий організм.
Вважаю, що всі ці заходи викорінюють споживацьке ставлення дітей до природи.
Вони починають відчувати себе її частинкою.
Олексій ПЕТРУК, директор Осіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів.