Fridge magnet wooden gears

Творча душа митця

  • Подобається0Не подобається
  • 30 Липня 2011, 15:26

На знімку: художник Олександр Сірик і його картина «Жоржини»

Бог щедро обдарував О.Т. Сірика талантом. Він вміє гарно співати, танцювати, грати на музичних інструментах, захоплюється гончарством, ковальством. Але найбільше Олександр Тимофійович полюбляє живопис. Маючи природній дар, він шліфував свою майстерність і в університеті мистецтв, після закінчення якого дев’ять років працював художникомоформлювачем в системі споживчої кооперації, і ось уже 16 років – художникомоформлювачем відділу культури і туризму райдержадміністрації.

Художньою діяльністю О.Т. Сірик займається понад три десятиліття, але добре пам’ятає свою першу картину. Його рідне село Баланівка на Бершадщині багате на гарні краєвиди, отож пішов він у долину і намалював гуашшю, аквареллю верби зі ставком. Батько, помітивши хист у хлопця, відправив його на навчання до відомого тоді в районі живописця Анатолія Юрченка, який мешкав у Маньківці. Це був визнаний майстер пензля, який у свій час працював у вінницькому театрі, писав багато ікон до церков. Півтора року стажувався Олександр у вчителя, разом з яким створили велике полотно – зірку Перемоги, яке й досі виставляється біля районного будинку культури у святкові дні.

Потім О.Т. Сірик і сам не раз писав полотна великого формату, зокрема, оформляв музей афганської слави у Бирлівці (потужна, на всю стіну робота – гірський масив і військова техніка), згодом в Устянському, а також районному краєзнавчому музеях, в Баланівському народному музеї історії села. Разом із Сергієм Мазуренком оформили п’ять класів Війтівської загальноосвітньої школи.

Вдалою роботою вважає портрет земляка – сільського філософа, письменника Василя Думанського з Серединки. Рідні Василя Михайловича теж схвально відгукуються про роботу майстра.

Звісно, окрім цього, Олександр Тимофійович займається повсякденними справами – оформленням виставок, сцен, глядацьких залів в районному будинку культури, дитячій музичній школі, бібліотеках.

У вільний час пише картини, мініатюри. Майстер добре володіє різними техніками живопису, але найчастіше працює у техніці «мазком» – таким чином яскравіше, на його переконання, відображається сам образ. Олександр Сірик прагне дотримуватися правила свого вчителя Володимира Виноградського, який казав: «Не будьте фотографічно точними в живописі». Тобто картина – не фотографія, вона має бути більш виразною.

Художник-аматор для рам картин матеріал бере вже готовий, а потім складає. Ідеї композицій приходять до нього спонтанно, інколи бере мольберт і виходить на природу малювати з натури.

Дуже любить писати соняшники. А ще каже: «Наберу, буває, мішок всяких корінців, а потім уважно годинами розглядаю їх, фантазую».

До речі, О.Т. Сірик любить експериментувати, сам робить композиції із засушених квітів, вирощує декоративні рослини, займається оформленням клумб, адже кілька разів підвищував свою кваліфікацію і має диплом дизайнера екстер’єру-інтер’єру. Від своєї роботи Олександр Тимофійович отримує величезне задоволення, а натхнення в нього більше буває в сонячні дні.

«Сонячний диск – символ мого буття», – стверджує художник. У картинах О.Т. Сірик здебільшого змальовує неповторну красу рідного краю.
Свої роботи він неодноразово виставляв на районних та обласних виставках образотворчого та декоративноприкладного мистецтва. Його полотна є в приватних колекціях співвітчизників, а також у Польщі, Франції та в інших країнах.

Нині Олександр Тимофійович і сам став відомим майстром живопису. Секрети своєї майстерності він охоче передає дітям – спочатку вів гурток, а тепер індивідуально працює з десятком юних шанувальників цього мистецтва. Донька Анастасія, яка після закінчення педагогічного університету працює психологом в одній із одеських шкіл, теж бере в руки пензля, іноді допомагає батькові. Сам же художник мріє про те, щоб оформити в ра - йонному будинку культури постійно діючу виставку-продаж картин місцевих авторів і виставляти свої роботи.

Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.


Дивіться також в розділі  Світ захоплень
» 02.04.2018 Стояв травневий сонячний день. Напував своїм ароматом бузок, що розцвів рясно, щебетало птаство. Саме тоді, у далекому 1962-му, фотограф зафіксував на плівку хоровий гурток Тирлівської восьмирічної школи. Це були учні 5-7 класів. Керувала...
» 30.12.2017 Напередодні свята Варваривишивальниці у будинку дитячої творчості відбулася зустріч із майстринею Оксаною Шуляр. Присутні ознайомилися з її роботами та навіть спробували себе у вишивальному ремеслі.
» 16.12.2017 – так називається книга братів Григорія та Віктора Погончиків. Це нариси з історії та життя мешканців цього невеликого села. У книзі розкрито історію Серебрії з середини 17-го століття від часу заснування шляхтичем Серебринським і до наших днів.
» 02.12.2017 У світлиці сільського будинку культури відбулася зустріч з талановитою і творчою людиною Лідією Ратушняк. У селі знають Лідію Іванівну як гарну дружину, маму, бабусю, господиню і просто хорошу працьовиту жінку. Є в неї ще дар – вміння і бажання...
» 26.11.2017 Біль, гордість, скорбота
» 11.11.2017 Щире слово про Поділля
» 07.10.2017 Палітра життя Анатолія Чміля
» 04.02.2017 Вклоняюсь тобі, моє рідне село
» 30.12.2016 Гран-прі у трьох номінаціях
» 30.12.2016 «Світові таланти»
Всі статті розділу Світ захоплень »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Млин - найдавніша пам'ятка району</b><br />За часів панування польської шляхти на Україні Баланівка належала Збаражським, Вишневецьким, з кінця XVIII столоття...
19 фото   
<b>24 серпня - День Незалежності України</b><br />
10 фото   
<b>УРОК ДЛЯ НАЩАДКІВ</b><br />В історії України багато трагічних сторінок, але найболючішою темою і по сьогодні є цілеспрямоване знищення...
6 фото   
<b>Еко-музичний благодійний фестиваль «SKYLINE»</b><br />15 та 16 липня острів Анталька с. Флорино перетворився на зону стильної музики і відпочинку під відкритим небом. Адже...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Сумівка
Іванчук Іван Григорович (1894) 1894 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.07.44.

З історії Бершаді
Суттєво змінилося становище численних дрібних артілей бершадських ремісників. Всі вони об'єднані у шість промислових артілей, де працювало понад 600 робітників . А одна з них перетворилася на меблеву фабрику. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Творча душа митця - Світ захоплень Бершадців - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення