Такий заклад відкрито на базі Маньківської дільничної лікарні стаціонарного відділення для постійного та тимчасового проживання самотніх непрацездатних громадян. Саме таку назву отримав структурний підрозділ територіального центру з обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних.
Розміщується стаціонарне відділення на другому поверсі дільничної лікарні і має окремий вхід. Функціонують на сьогодні три палати-бокси, в яких по дві кімнати на 2—3 осіб, є санвузли та ізолятор на два ліжко-місця. Загалом на даний час заклад може утримувати 17 громадян, поки що ж мешкають 8 — три чоловіки та п’ять жінок. Тут знайшли прихисток люди з різних сіл району. Григорій Деркач з Кидрасівки та Ганна Чабан з Лісничого, наприклад, довгий час перебували в Михайлівській дільничній лікарні, адже не мають ні житла, ні близьких рідних. Решта потрапили сюди в основному за станом здоров’я.
— Я найперший поселився тут, — говорить 53-річний Володимир Титарчук, який родом із Чорної Греблі. — Працював на Красносільському цукровому заводі, потім захворів, переніс кілька інсультів, інфаркт. Інвалід другої групи.Володимир Трохимович, як і інші мешканці, умовами проживання, харчуванням, доглядом задоволений. Між іншим, вартість харчування однієї людини на добу тут становить близько 20 гривень, всього ж утримання одного мешканця закладу обходиться майже в дві тисячі гривень на місяць. 75% пенсії, які відраховуються з кожного, покривають лише третину цих витрат.
Стаціонарне відділення для постійного та тимчасового проживання самотніх непрацездатних громадян очолює Ніна Яременко, За жителями доглядають 5 молодших медсестер (санітарок палатних), а їжу готують кухар та працівник кухні. Є й сантехнік та машиніст із прання білизни. З нового року працюють також лікар-терапевт на 0,25 ставки та медсестра на півставки.
— Саме життя, — говорить директор територіального центру Іван Забіяка, — змушує відкривати такі заклади, тому що населення старіє і самотніх, яким потрібні допомога, цілодобовий догляд, з кожним роком більшає. Ми намагаємося створити умови, максимально наближені до домашніх, щоб кожна людина почувалася комфортно.
Варто зазначити: працівники терцентру ще з липня власними силами розпочали роботи з підготовки закладу. Кімнати умебльовано, закуплено посуд, придбано одяг для людей. Є холодильники, пральна машина, працює душ. На все це терцентр уже витратив близько 80 тисяч гривень. Для створення справжнього домашнього затишку потрібно ще чимало зробити, тож потрібні спонсори.
Добрий приклад благодійництва подав керівник місцевого сільгосптовариства Сергій Савченко, який завжди допомагає розв’язувати соціальні проблеми громади. Сергій Павлович подарував новоствореному закладу телевізор.Маньківський сільський голова Григорій Вербецький, який теж доклав чимало зусиль до створення цього стаціонарного відділення, від імені сільради подарував закладу радіотелефон.
— Школа теж бере під свою опіку заклад, — запевнила директор Маньківської ЗОШ І-ІІ ступенів Тетяна Петренко. — Наші учні, учителі допоможуть їм скрасити дні.Тетяна Олексіївна від освітянського колективу передала в дарунок чудову картину. Представники влади та територіального центру теж вручили новоселам невеличкі подарунки.
— Створення стаціонарного відділення для постійного та тимчасового проживання самотніх непрацездатних громадян — це тільки перший крок, — наголосила голова Бершадської райдержадміністрації Світлана Шульц, яка взяла участь у його відкритті, — але є ще багато ідей з модернізації, розширення цього закладу. Ми докладатимемо максимум зусиль, щоб люди, які тут проживають, були оточені увагою й турботою і відчували затишок домашньої оселі.